۲۳۵ میلیارد ریال تسهیلات برای کارگاه های بسته بندی خرما شادگان مصوب شد

التزام - فرماندار شادگان گفت: ۲۳۵ میلیارد ریال تسهیلات بانکی با سود تک رقمی برای کارگاه های بسته بندی خرما در شادگان مصوب شد.
۲۳۵ میلیارد ریال تسهیلات برای کارگاه های بسته بندی خرما شادگان مصوب شد

جمال صالح زاده عصر شنبه در نشست بررسی مشکلات گارگاه های بسته بندی خرما افزود: درپی اقدامات و پیگیری های موثر نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، استانداری خوزستان و سازمان جهاد کشاورزی استان این اعتبار از محل تبصره ۱۸ برای کارگاه های بسته بندی خرما در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: این اعتبار بانکی برای تامین منابع مالی کارگاه ها جهت خرید محصول خرما از نخلداران توسط جهاد کشاورزی درخواست و با پیگیری های مجدانه همه ادارات مرتبط سازماندهی شد.

صالح زاده بیان کرد:این اقدام در راستای تقویت بخش خصوصی برای توسعه کشاورزی صورت گرفته و امید است با توسعه و رونق ظرفیت بزرگ نخلداری خدمات بیشتری در عرصه استقلال اقتصادی برداشته شود.

فرماندار شادگان گفت: احیای تولید محصولات باغی یکی از مهمترین محورهای اصلی توسعه اقتصادی در شهرستان شادگان است.

وی افزود: صادرات خرما در کشور و استان نقش اساسی دارد و امیدواریم همه با هم بتوانیم در رونق کشاورزی، گردشگری، شیلات و سایر حوزه‌های مرتبط اثرگذاری مناسبی داشته باشیم.

فرماندار شادگان در ادامه با توجه به نقش مهم کارگاه های بسته بندی خرما در جهت صادرات و ارز آوری برای رونق اقتصادی کشور دارند، اظهار داشت: موضوع رفع مشکلات کارگاه های بسته بندی خرما بعنوان یک اولویت در نظر گرفته شده است.

شهرستان شادگان دارای ۱۳ هزار و ۶۰۰ هکتار نخلستان با ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر نخل می باشد که از این سطح ۱۰ هزار هکتار آن بارور و سه هزار و ۶۰۰ هکتار آن غیر بارور است.

شادگان بیش از ۵۷ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد. 

شهرستان شادگان در جنوب خوزستان در انتهای حوضه رودخانه مارون- جراحی قرار دارند.

این شهرستان یکی از مراکز کشاورزی قدیم و از تولیدکنندگان عمده محصولات به ویژه خرما در خوزستان است.

گندم، انواع سبزیجات، بامیه و خرما عمده‌ ترین محصولات کشاورزی شادگان می باشند.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.