آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به ۱.۵ میلیون نفر

التزام - معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت‌آموزی در دولت سیزدهم به یک میلیون و ۴۷۰ هزار و ۲۷۳ نفر خبر داد.
آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به ۱.۵ میلیون نفر

«غلامحسین حسینی نیا» گزارشی از عملکرد این سازمان از مهرماه سال گذشته تا مهرامسال ارائه کرد و اظهار داشت: از این تعداد آموزش‌دیده، ۶۴۴ هزار و ۴۲۶ نفر معادل ۱۱۰ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۴۶۵ نفرساعت آموزش را در آموزشگاه‌های دولتی فنی و حرفه‌ای سپری کردند.

 رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افزود: از این تعداد، حدود ۸۲۵ هزار و ۸۴۷ نفر، معادل ۱۸۷ میلیون و ۹۲ هزار و ۷۳۷ نفر ساعت در آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای مهارت دیدند.

وی با بیان اینکه دوره‌های مهارت‌آموزی در مراکز دولتی رایگان است گفت: در حال حاضر سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به عنوان متولی ارائه آموزش های مهارتی بیش از ۶۴۰ مرکز آموزش دولتی با ۵ هزار و ۴۰۰ مرکز جوار کارگاهی را در اختیار دارد.

وی ادامه داد: ۲۳ هزار و ۹۹۲ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد دارای مجوز فعالیت هستند.

 وی خاطر نشان کرد: این دوره ها به ۱۹ گروه آموزشی از جمله آسیب دیدگان اجتماعی(خانواده های آسیب دیده از اعتیاد)، افراد دارای معلولیت، پناهندگان و اتباع خارجی، دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، دانش آموزان – دانشجویان، زنان خانه دار، زنان سرپرست خانوار و اعضای خانواده هایشان – زندانیان، ساکنین سکونتگاه غیر رسمی، ساکنین مناطق روستایی، ساکنین مناطق محروم مرزی، سربازان وظیفه، شاغلین بنگاه های اقتصادی – عشایر، کودکان کار و خیابان ارائه می شود.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.