فعلا امکان جابه‌جایی ساکنان پهنه خطر اهواز وجود ندارد

التزام - نایب رئیس شورای شهر اهواز با اشاره به آخرین وضعیت رسیدگی به مناطق مسکونی واقع در پهنه خطر، گفت: فعلا امکان جابه‌جایی ساکنان پهنه خطر اهواز وجود ندارد.
فعلا امکان جابه‌جایی ساکنان پهنه خطر اهواز وجود ندارد

حجت‌الله زارع‌زاده با اشاره به قرار گرفتن در آستانه فصل بارندگی، در خصوص ساکنان مناطق پهنه خطر اهواز اظهار کرد: بخش‌هایی از کوی رمضان، آسیاآباد، حصیرآباد و منبع آب در پهنه خطر اهواز هستند؛ منازلی که در این پهنه و در معرض خطر ریزش احتمالی قرار دارند، شناسایی شده‌اند.

وی با اشاره به حوادث ریزش ساختمان‌ها در این مناطق در سال‌های گذشته افزود: برای جابه‌جایی ساکنان منازل این مناطق، پروژه‌ای در قالب بیش از ۶۰۰ واحد در منطقه سپیدار اهواز با همکاری سرمایه‌گذار و اداره مسکن و شهرسازی در حال اجرا است و شهرداری نیز با اعطای مجوزهای لازم نقش خود در این زمینه را ایفا می‌کند.  

نایب رئیس شورای شهر اهواز گفت: قرار است تا پایان امسال حدود ۲۰۰ واحد از این پروژه به بهره‌برداری برسد و با اولویت منازل در معرض خطر بیشتر، جابه‌جایی ساکنان انجام می‌شود.

زارع‌زاده بیان کرد: بنابراین در فصل بارندگی امسال ساکنان پهنه خطر اهواز همچنان در این منازل ساکن خواهند بود و فعلا امکان جابه‌جایی ساکنان وجود ندارد.

وی تصریح کرد: در قالب طرح محرومیت‌زدایی، ادامه طرح ایجاد دیواره‌هایی در مقابل ارتفاعات مناطق پهنه خطر در حال اجرا است تا از ریزش سنگ پیشگیری شود.

منبع : ایسنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.