واردات ۴.۵ میلیون تن کالای اساسی به کشور در نیمه نخست امسال

التزام - شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: روزانه یک فروند کشتی، در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۱ در بنادر ایران پهلوگیری کرد تا در مجموع ۴ میلیون و ۴۲۶ هزار تن انواع کالاهای اساسی، در این مدت با ۱۸۶ فروند کشتی وارد کشور شود.
واردات ۴.۵ میلیون تن کالای اساسی به کشور در نیمه نخست امسال

برای تأمین نیاز مصرفی کشور به کالاهای اساسی در ۱۸۶ روز نیمه اول سال جاری، ۱۸۶ فروند کشتی حامل گندم، روغن، برنج و شکر در بنادر جنوبی و شمالی کشور پهلوگیری کردند تا مجموعاً ۴ میلیون و ۴۲۶ هزار تن از این کالاها از این مبادی وارد کشور شود.

 بر اساس این گزارش، در بین کالاهای اساسی وارد شده، گندم با بیش از ۳ و نیم میلیون تن، بیشترین میزان را به خود اختصاص داده و علاوه بر این محصول راهبردی، ۵۲۳ هزار تن روغن خام، ۳۲۶ هزار تن انواع برنج و ۶۷ هزار تن شکر نیز در این مدت، وارد کشور شده است.

 گفتنی است، تأمین نیاز مصرفی کشور و حفظ ذخایر استراتژیک از منابع داخلی و خارجی، از مأموریت‌های مهم شرکت بازرگانی دولتی ایران است که امسال با اجرای برنامه‌های تأمین توسط این شرکت، روزانه یک فروند کشتی در بنادر کشور پهلوگیری کرده‌اند و محموله‌های آن‌ها به طور مستمر و پیوسته تخلیه، بارگیری و به مراکز ذخیره‌سازی در سراسر کشور ارسال شده است.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.