خوزستان در تولید محصولات کشاورزی جایگاه نخست را در کشور دارد

التزام - معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: خوزستان با تولید ۱۷ و نیم میلیون تن انواع محصولات کشاورزی و باغی در خط مقدم امنیت غذایی کشور قرار داشته و جایگاه نخست را در کشور دارد.
خوزستان در تولید محصولات کشاورزی جایگاه نخست را در کشور دارد

محمدمهدی برومندی جمعه در بازدید از اراضی کشاورزی شادگان افزود:  با تلاش بهره برداران و کشاورزان خوزستانی که در صف اول جبهه اقتصادی قرار دارند علاوه بر تامین نیاز داخل مقدار قابل توجه ای از تولیدات این استان به کشورهای دیگر صادر می شود.

وی بیان کرد: خوشبختانه با صادرات محصولات غذایی از خوزستان ارزآوری مناسبی برای کشور ایجاد شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در خوزستان حدود ۶۰ هزار هکتار باغ وجود دارد که از این مقدار ۴۲ هزار هکتار مربوط به نخلستان و محصول استراتژیک خرما است.

وی با اشاره به مشکلات کم آبی در نخلستان های شادگان گفت: شادگان دارای ۱۵ هزار هکتار نخلستان است که با قرار داشتن در انتهای شبکه آبرسانی مورد تهدید جدی قرار دارند.

برومندی گفت: کم آبی، کم بارشی و تغییر اقلیم بخشی از نخلستان های شادگان را مورد تهدید قرار داده که امیدواریم با برنامه ریزی مدون مانع این تهدید شویم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از اعطای تسهیلات به کارگاه های بسته بندی خرما خبر داد و  گفت: استاندارسازی این کارگاه ها و بروزرسانی تجهیزات آنها در اولویت جهاد کشاورزی قرار دارد.

وی بیان کرد: در شهرستان شادگان ۱۴۰ کیلومتر انهار سنتی وجود دارد که ۵۰ میلیارد ریال از محل منابع اعتباری متمرکز این وزارت خانه به لایروبی آنها اختصاص یافت.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.