تاکنون یک ریال وام برای ساخت مسکن پرداخت نشده است

التزام - نایب رئییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد بانک‌ها در تسهیلات‌دهی تاکید کرد که تاکنون حتی یک ریال وام نیز جهت ساخت مسکن ارائه نشده است.
تاکنون یک ریال وام برای ساخت مسکن پرداخت نشده است

صدیف بدری در جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل ۳ قانون اساسی بیان کرد: بانک‌ها در حوزه تسهیلات دهی به خصوص تسهیلات تکلیفی قرض الحسنه اصلا عملکرد خوبی ندارند و بانک مرکزی باید بر عملکرد بانک‌ها نظارت کند. صف‌های طولانی برای وام‌های ازدواج که تکلیف دولت و بانک مرکزی در قانون بودجه سال جاری بوده است شکل گرفته است.

وی در ادامه اظهار کرد: از سویی دیگر در حوزه تسهیلات قانون جوانی جمعیت که برای فرزندان سوم و بیشتر باید تسهیلات ارائه می‌شد نیز متقاضیان صف‌های طولانی تشکیل دادند اما هیچ نظارتی بر تسهیلات‌دهی بانک‌ها از سوی بانک مرکزی اعمال نمی‌شود. بانک‌ها برای مردم عادی و نیازمندان حتی یک میلیون تومان نیز وام ضروری قرض‌الحسنه ندارند اما هر جا که خودشان صلاح می‌دانند به خصوص در رابطه با پرسنل خود وام‌های ضروری سالانه تصویب کرده و پرداخت می کنند. بانک مرکزی باید بر عملکرد بانک‌ها نظارت کند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حوزه تسهیلات مسکن نیز علاوه بر بانک مسکن سایر بانک‌ها نیز در ارائه تسهیلات برای ساخت مسکن مکلف شده‌اند. اما تاکنون هیچ بانکی حتی یک فقره وام در حوزه ساخت مسکن ارائه نکرده است. در حوزه وام‌های نوسازی مسکن روستایی نیز کوتاهی مشهود است. دولت و بانک مرکزی باید بر این روند نظارت داشته باشند.

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.