واردات گندم از طریق بندرامام به بیش از ۳ میلیون تن می‌رسد

التزام - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: تا پایان سال بیش از ۳ میلیون تن گندم از طریق بندر امام خمینی وارد کشور خواهد شد.
واردات گندم از طریق بندرامام به بیش از ۳ میلیون تن می‌رسد

امید جهان نژادیان با اشاره به آمار واردات گندم در شش ماهه نخست امسال اظهار کرد: در نیمه نخست امسال یک میلیون و ۵۳۰ هزار تن گندم از طریق بندر امام خمینی وارد کشور شده است.

وی افزود: واردات گندم به کشور توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران وابسته به وزارت جهادکشاورزی از کشورهای مختلف به ویژه روسیه به صورت مداوم در حال انجام است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: در نیمه دوم امسال نیز واردات گندم از طریق بندر امام خمینی به منظور تامین نیازهای داخلی کشور ادامه دارد و بیش از یک و نیم میلیون تن دیگر وارد کشور خواهد شد.

جهان نژادیان با بیان اینکه تا پایان سال بیش از ۳ میلیون تن گندم از طریق بندر امام خمینی وارد کشور خواهد شد، عنوان کرد: همچنین در نیمه نخست امسال حدود ۲۰۰هزار تن روغن خام خوراکی به منظور تامین نیاز کشور از طریق این بندر وارد شده است.

وی ادامه داد: واردات این حجم از گندم و روغن خام خوراکی در شش ماهه نخست امسال توسط ۲۸ فروند کشتی اقیانوس پیمای غول پیکر انجام شده و عمده روغن و گندم وارد شده نیز به مراکز مورد نظر در سراسر کشور حمل شده است.

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.