اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران اقامتگاه‌های بوم‌گردی خوزستان

التزام - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان از اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران و متقاضیان اقامتگاه‌های بوم‌گردی همزمان با هفته گردشگری،خبر داد و گفت: متقاضیان برای ثبت درخواست خود به این اداره‌کل مراجعه کنند.
اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران اقامتگاه‌های بوم‌گردی خوزستان

به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، محمدحسین ارسطوزاده بیان کرد: تاسیسات گردشگری به‌ویژه اقامتگاه‌های بوم‌گردی از جمله اماکنی هستند که به صورت مستقیم برای سرمایه‌گذاران سوددهی دارند.
وی ادامه داد:  افرادی که قصد احداث و راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی در نقاط مختلف خوزستان را دارند یا خواهان تبدیل بناها به این‌گونه اقامتگاه‌ها هستند، می‌توانند با مراجعه به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یا تارنمای صدور موافقت اصولی وزارتخانه میراث‌فرهنگی، مدارک خود را برای دریافت تسهیلات ارایه داده و ثبت کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۸ هزار بازدید از این اماکن بوم گردی در خوزستان انجام شده است.

وی افزود: با توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی در خوزستان از راه سازگاری با محیط طبیعی، جوامع محلی و اقتصادی می‌توانند پایدار بمانند و به توسعه پایدار گردشگری کمک کنند.

ارسطوزاده گفت:با توجه به اینکه فصل گردشگری در خوزستان از نیمه دوم سال و از ابتدای پاییز آغاز می‌شود، انتظار می‌رود از این پس با افزایش تعداد گردشگران و صعودی شدن رقم بازدیدها از مناطق تاریخی استان روبه رو شویم.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.