جمع‌آوری ۹۸۵ انشعاب غیرمجاز برق در اهواز

التزام - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز از جمع‌آوری ۹۸۵ انشعاب غیرمجاز برق در حوزه کلانشهر اهواز در راستای حفظ پایداری شبکه و جلوگیری از نوسان ولتاژ در مرداد سال جاری خبر داد و گفت: کلانشهر اهواز پس از تهران بالاترین میزان مصرف برق را دارد.
جمع‌آوری ۹۸۵ انشعاب غیرمجاز برق در اهواز

عبدالحمید عباس شیاری اظهار کرد: در راستای حفظ و پایداری از شبکه برق در مردادماه سال جاری تعداد ۹۸۵ انشعاب غیرمجاز برق در سطح کلانشهر اهواز شناسایی و جمع‌آوری شد.

وی افزود: به استناد مواد ۵۴۳ و ۶۷۸ قانون مجازات اسلامی استفاده‌کنندگان از برق غیرمجاز و اشخاصی که اقدام به فک پلمب کنتور، تخریب و ممانعت از عملیات اجرایی شبکه، تمرد از دستور مقام انتظامی، دستکاری لوازم اندازه‌گیری، سرقت انرژی و استفاده غیرمجاز از برق کنند مجرم محسوب شده و علاوه بر جبران خسارت، مشمول سه تا ۱۰ سال حبس می‌شوند.

عباس شیاری ادامه داد: کلانشهر اهواز پس از تهران بالاترین میزان مصرف برق را دارد و با توجه به محدودیت‌ ناشی از عدم توازن تولید و مصرف، استفاده‌کنندگان از برق غیرمجاز در نهایت باعث می‌شوند در اوج گرما شهروندانی که به طور قانونی از برق استفاده می‌کنند دچار آسیب شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: شهروندان باید توجه کنند که تامین و توزیع انرژی بسیار پرهزینه است و از آنجا که خروجی کل شبکه برق و تجهیزات آن در خدمت رفاه و آسایش مردم است، صیانت و حفاظت از شبکه به رفاه عمومی مردم منجر خواهد شد.

وی افزود: در مرداد امسال پس از جمع‌آوری انشعاب‌های غیرمجاز، تعداد ۳۲۹ اشتراک قانونی به شهروندان واگذار شد.

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.