خوزستان در آستانه یک «هفت تپه» دیگر / دلواپسی کارگران اخراجی گروه ملی را دریابید

طی چند ماه گذشته کارگران زیادی از این شرکت به دلیل آنچه توسط مالکان این شرکت مشکلات مالی و نبود نقدینگی نامیده می‌شود، اخراج و از کار بیکار شدند و این مسئله سبب تجمع کارگران در مقابل استانداری خوزستان شد
خوزستان در آستانه یک «هفت تپه» دیگر / دلواپسی کارگران اخراجی گروه ملی را دریابید

پایگاه خبری التزام – کوثر کریمی: پس از خصوصی‌سازی شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران انتظار می رفت وضعیت آن بهبود و خطوط تولید آن به واسطه خصوصی شدن و تزریق نقدینگی جانی تازه بگیرد اما برخلاف انتظار این اتفاق رخ نداد.

طی چند ماه گذشته کارگران زیادی از این شرکت به دلیل آنچه توسط مالکان این شرکت مشکلات مالی و نبود نقدینگی نامیده می‌شود، اخراج و از کار بیکار شدند و این مسئله سبب تجمع کارگران در مقابل استانداری خوزستان شد.

این مسئله البته با واکنش‌های زیادی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مواجه و به سرعت دست به دست شد؛ گفته می شود عدم سرمایه در گردش کافی و عدم توانایی تامین مواد اولیه موجب توقف برخی خطوط تولید و بیکاری کارگران شده است. علاوه بر آن طبق گفته برخی کارگران اخراجی این شرکت، فولاد خوزستان به عنوان تأمین‌کننده مواد اولیه خطوط تولید گروه ملی صنعتی فولاد ایران حاضر به تأمین این مواد به صورت قرضی نیست و اصلا سازمان را از لحاظ اعتباری قبول ندارد، بنابراین شرکت گروه ملی مجبور است که با تاجران و بازاری‌ها به صورت کارمزدی کار کند.

همین مسئله موجب شده تا دو شاخص حق بدی آب و هوا و طبقه‌بندی مشاغل که حق قانونی کارگران است و در حقوق دریافتی آنها تأثیر جدی دارد به کارگران تعلق نگیرد؛ همه این مسائل در کنار هم باعث اعتراض کارگران و تجمع آنها در برابر استانداری خوزستان شد.

بر اساس گفته‌های کارگران این مسئله با واکنش تند مالکان شرکت و اخراج برخی از کارگران معترض شده و همین چند ماه پیش بود که مالکان گروه ملی در واکنش به اعتراضات کارت تردد برخی کارگران معترض را مسدود کردند که البته با ورود فلاحی‌مقدم فرماندار سابق اهواز و پادرمیانی وی این موضوع حل شد.

با توجه به مشکلات ذکر شده از یک سو و همچنین تحریم‌های اقتصادی موجود به نظر می‌رسد مشکلات این شرکت همچنان ادامه داشته باشد و احتمالا شاهد یک «هفت‌تپه» دیگر و بروز بحران کارگری دیگر در قد و قواره آن باشیم؛ اگر مسئولان استان به داد این شرکت و پرداخت حقوق کارگران آن نباشند.

سخنان سراسر درد کارگر اخراجی

یکی از کارگران اخراجی شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران که نخواست نامش فاش شود درباره اخراج کارگران این شرکت صنعتی به خبرنگار التزام می گوید: کارگران نسبت به حقوق دریافتی (دو آیتم حق بدی آب و هوا و طبقه بندی مشاغل که حق قانونی آنهاست و حدود هفت میلیون تومان به حقوق اضافه می کند) معترض هستند.

وی ادامه می‌دهد: هر ماه به دلیل نداشتن سرمایه در گردش شرکت حقوق‌ها را کم می‌کند و در مورد بخش‌های دیگر (کوثر و لوله‌سازی) هم به دلیل نداشتن سرمایه در گردش قادر به تهیه مواد اولیه نیستند.

این کارگر اخراجی شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران تصریح می‌کند: صنایع فولاد که تأمین‌کننده مواداولیه است حاضر به تأمین این مواد به صورت استقراضی نیست و اصلا شرکت را از لحاظ اعتباری قبول ندارد، بنابراین شرکت گروه ملی مجبور است که با تاجران و بازاری‌ها به صورت کارمزدی کار کند.

وی درباره نحوه کارمزدی کار کردن با تاجران و بازاری‌ها این گونه توضیح می دهد: کارمزدی به این صورت است که یک تاجر آهن مواد اولیه را به صورت نقد از صنایع فولاد خریداری و به گروه ملی تحویل می‌دهد، این تاجر دیگر با ضایعاتی که از تولید به وجود می‌آید کاری ندارد و فقط در سود شریک است و هر چه  ضایعات روی دست خط تولید می‌ماند، فقط ضرر در ضرر است.

این کارگر اخراجی شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران اضافه می‌کند: حالا چرا این‌ها حاضر هستند به این شیوه کار کنند چون فقط برای خودشان (مدیران) سود دارد و خطوط تولید را روز به روز نابود می‌کنند و اگر اعتراضی از سوی کارگر صورت گیرد به نیروهای امنیتی می‌گویند که «ببینید مادر حال کار کردن هستیم و این‌ها (کارگران) می‌خواهند اعتراض کنند تا فیلم‌هایشان پخش شود و بتوانند مهاجرت کنند و با بیرون همدست هستند».

وی در خصوص وضعیت کارکرد خطوط تولید بیان می‌کند: از خطوط  ۶ گانه تولید در کارخانه؛ «خط ۶۵۰» و «خط ۶۳۰» تولید تیرآهن تعطیل هستند. «خطِ یکِ» میله گرد در بخش ۱ هم تعطیل است. بخش «لوله سازی» فعال است ولی هر روز با مشکلاتی همچون نداشتن قطعات یدکی دست و پنجه نرم می کند. «خط کوثر» بدون تجهیزات و قطعات کارکردی پر نوسان و نامنظم دارد. «خط ۳» میله گرد فعال است ولی از این مشکلات هم بی نصیب نیست. در بخش های تعطیل کارگران را به بخش‌های دیگر منتقل و تجهیزات را دزدیده و بی سر و صدا فروخته‌اند.

این کارگر اخراجی شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران می‌افزاید: در حال حاضر ۱۲ نفر به بهانه‌های واهی اخراج شده و نیروهای متخصصی که کارخانه به آنها نیاز دارد را عمدی بازنشسته کرده‌اند که این در نوع خودش یک فاجعه است و یک دلیل بیشتر ندارد چون می‌خواهند هرچه سریع‌تر نیروها را تعدیل، تمام کارخانه را تعطیل و نیروهایی که با سابقه کمتر می‌مانند هم حق اعتراض ندارند زیرا کم هستند و توان این کار را ندارند.

وی درباره توقعات و انتظارات پرسنل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران این گونه توضیح می‌دهد: عمده مطالبات ما راه‌اندازی خطوط تولید و فعال‌سازی آنها برای خروج از حالت رکود، بهبود سرمایه در گردش، پرداخت حق بدی آب و هوا و اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل است.

چرا صدای کارگران به جایی نمی رسد؟

این کارگر اخراجی شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران ادامه می‌دهد: مسئولان چون گزارش‌ها را به صورت مهندسی شده علیه کارگر دریافت می‌کنند به صورت طبیعی علیه کارگران هستند و متأسفانه هیچ‌وقت نخواستند صدای ما را بشنوند زیرا فکر می‌کنند کارگران دنبال ماجراجویی هستند.

وی عنوان می کند: مسئولان همه جریانات را از گزارش‌های مدیران فاسد داخل دریافت می‌کنند، آن هم به صورت مهندسی شده که حاوی اتهامات به کارگران است و در مسائل ریز نمی‌شوند تا تمام فسادهای مدیران برملا شود.

این کارگر اخراجی شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران می‌افزاید: انتظار کارگران از استاندار اول این است که به صورت جدی و جزئی یک تیم بررسی و تحقیق با حضور کارگران تشکیل شود تا تمام فسادها برملا شود زیرا هرچقدر این تیم حرفه‌ای باشد، بازهم به خاطر نشناختن جزئیات فریب می‌خورد؛ مدیران شرکت از این طریق تمام بستگان خود را استخدام کرده‌اند در حالی که برای کارخانه چیزی نمانده است.

وی می گوید: بستگان و خویشاوندان دور و اطراف مدیران شرکت را به صورت موقت استخدام می‌کنند تا دوره دوم باز هم بتوانند رأی دریافت کنند؛ این استخدام‌ها کاملا صوری و به صورت موقتی است، خود فرد در این وضعیت بد اقتصادی خوشحال است که کاری به دست آورده ولی نمی‌داند که این نوع استخدام مقطعی است و شرکت کاملا فروپاشیده و تنها دو سه سال زمان می‌برد که بفهمد چه اتفاقی افتاده است.

این کارگر اخراجی شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران با انتقاد از دخالت برخی نمایندگان خوزستان در مجلس در انتصابات این شرکت صنعتی بیان می‌کند: طبق قانون، نماینده‌های مجلس نباید در انتصابات دخالت داشته باشند اما متأسفانه به خاطر اینکه تمام امورات کارخانه را در دست داشته باشند و به دلیل بی در و پیکر بودن شرکت این انتصابات صورت گرفته است.

وی ادامه می دهد: حدود ۱۲ نفر را اخراج کردند زیرا این زمان در واقع نقطه پایان است و باید تکمیل شود، اگر این سال آخر خوب تکمیل نشود یا دچار خدشه‌ای شود همه زندگی این کارگری که ۴۵ و یا ۵۰ سال سن دارد را دچار آسیب‌های جدی می‌کند؛ آنها قراردادی هستند و ۱۸ یا ۱۹ سال سابقه کار دارند و چون بیمه به صورت سختی و زیان‌آور محاسبه می‌شود سختی کار به آنها تعلق گرفته بنابراین مدت زمان خدمتشان ۲۰ سال است.

این کارگر اخراجی شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران بیان می‌گوید: یعنی درست در اواخر خدمت به جای اینکه ارتقای شغلی یا پاداشی به این کارگر اختصاص داده شود، به خاطر گفتن حقیقت و نقد با او برخورد می شود و اینکه چرا اواخر خدمت با او برخورد شده خودش جای تأمل دارد؟

وی درباره دیگر علل نارضایتی کارگران توضیح می‌دهد: عمده نارضایتی کارگران از روند تولید و مطالبات به حق و قانونی برای دریافت حق بدی و آب و هوا و اجرای طبقه بندی مشاغل است ولی مدیران کارخانه از زیر بار این مطالبات شانه خالی می‌کنند و منکر آنها می‌شوند؛ ۶۰ کارگر هم تنبیه و اضافه کار آنها قطع شده و بقیه نیز به اخراج و ملحق شدن به لیست ۱۲ نفر اخراجی تهدید شده‌اند.

این کارگر اخراجی شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران می‌گوید: عمده مطالبات بازگشت خطوط تولید به مدار تولید و فعال‌تر شدن چرخه کارخانه است زیرا امسال سه خط تولید بدون هیچ‌گونه توجیه علمی و اقتصادی متوقف شدند، پس تا سال آینده با این روند و نوع مدیریت هیچ ضمانتی وجود ندارد که درب کارخانه بسته شود؛ روند تولید با داشتن ۶ خط تولید آماده به کار است و یکی از این خطوط (لوله بدون درز مانیسمان) در خاورمیانه بی‌نظیر است. 

این کارگر یادآور می‌شود: از این ۶ خط آماده به کار سه خط بدون هیچ‌گونه دلیل علمی و توجیه اقتصادی تعطیل هستند؛ تمام پرسنل متخصص و غیرمتخصص این خطوط را به اجبار بازنشسته و یا به بخش‌های دیگری منتقل کردند.

وی با بیان اینکه پاسخ مسئولان زیاد شفاف نبوده و همه متفق‌القول هستند که پیگیری می‌کنند ولی درعمل چیزی غیر از این است، می گوید: از استاندار خوزستان و فرماندار اهواز در مرحله اول انتظار داریم که مدیران داخل کارخانه را که برای توجیه خودشان، وضعیت اسف‌باری که به وجود آوردند و همچنین برای فرافکنی و فرار از پاسخگویی کارگران را متهم به همدستی و همکاری با شبکه‌های معاند می‌کنند، توبیخ و با آنها برخورد کنند؛ جالب است تا حالا هیچ‌گونه سندی بر این مدعا ارائه نشده و فقط در حد اتهام است.

او اضافه می‌کند: از مسئولان انتظار داریم که یک‌طرفه قضاوت نداشته باشند و فکر نکنند چون آنها مدیر هستند پس حرفشان قابل قبول و ما چون کارگریم هیچ‌گونه مقبولیتی نداریم؛ بارها سوال کردیم کارگری که به دنبال تولید و حقوق خودش است با شبکه‌های معاند در ارتباط است؟ یا کسانی‌که بانی این وضعیت خطوط  تولید و فروپاشی کارخانه هستند و معیشت سه هزار کارگر را به خطر انداخته‌اند؟

وی درباره وضعیت شغلی کارگران شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران عنوان می‌کند: وضعیت شغلی قراردادی و کمترین سابقه دو هزار و ۷۰۰ نفر ۱۵ سال است و عمده پرسنل ۱۹ و ۲۰ سال سابقه کار دارند که در واقع آخر خدمتشان به کارخانه است زیرا بیمه سختی و زیان‌آور شامل حال آنها می‌شود و ۲۰ سال سابقه کافی است تا بازنشسته شوند؛ یعنی تمام پرسنل قراردادی هستند و ۱۵ سال به بالا سابقه دارند.

این کارگر اخراجی شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران با بیان اینکه ناگفته‌ها زیاد است و به طور کلی نمی توان همه اتفاقات این چهار سال را در چند دقیقه و در چند سوال و جواب گفت، یادآور می‌شود: اختلاس بزرگتر از این فسادها و به صورت قانونی صورت می‌گیرد و متأسفانه با منتقدان این فسادها و معترضان با پرونده‌سازی برخورد می‌شود، چه از لحاظ اخراج‌های بدون توجیه قانونی و یا از لحاظ اتهاماتی که بدون هیچ‌گونه سندی در پرونده ها ثبت می‌شود.

معاش مناسب حق همه کارگران است

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار التزام در خصوص کارگران گروه ملی فولاد ایران می‌گوید: این حق همه کارگران است که معاش مناسبی برای زندگی داشته باشند، در این بین کارگران خوزستان اولویت هم دارند چون آن‌ها دارای اثر ملی هستند.

ارسلان غمگین ادامه می‌دهد: بخش کشت و صنعت، کشاورزی و بخش‌های نفت، گاز، پتروشیمی و فولاد خوزستان همه خروجی ملی دارند که با فعالیت جامعه کارگری این استان به ثمر می‌نشیند.

او عنوان می‌کند: همیشه تلاش می‌کنیم تا امنیت شغلی و استمرار پرداخت حقوق در این استان و به خصوص در واحدهای بزرگ آن از جمله گروه بزرگ فولاد ملی ایران در شهر اهواز محقق شود؛ یکی از موارد پیش بینی شده قانون‌گذار نیز اجرای طرح طبقه‌بندی برای کارگران شرکت‌ها است که بر اساس آن هر کارگری نسبت به جایگاه و موقعیت کاری خود دستمزد دریافت می‌کند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان یادآور می‌شود: شرکت ملی فولاد در گذشته‌های دور اجرای طرح طبقه‌بندی داشته ولی به اجرای یک طرح طبقه‌بندی جدید در این شرکت نیاز داریم؛ هرچند در جلسات اسفند ماه پارسال که با حضور معاون اقتصادی استاندار و فرماندار اهواز تشکیل دادیم، مقرر شد که هرچه سریع‌تر طرح طبقه‌بندی در مجموعه گروه ملی فولاد ایران اجرایی شود.

غمگین با اشاره به اینکه طرح فوق هنوز اجرایی نشده چون یکی از ملزومات اجرای این طرح وجود نماینده کارگری این شرکت در کمیته ذیربط است، ادامه می‌دهد: رویه‌ای مانع ایجاد تشکل رسمی کارگری برای کارگران این شرکت شدند و در نهایت به‌ دلیل‌ عدم استقبال کارگران مجموعه گروه ملی فولاد در اهواز از فراخوان برگزاری انتخابات شورای اسلامی کار در این شرکت، هنوز نمایندگان کارگران در کمیته طبقه‌بندی حضور ندارند و این مسئله انجام اقدامات لازم در راستای طبقه‌بندی را با مشکل مواجه کرده است.

او بیان می‌کند: کارگران این شرکت باید در زمینه تشکیل یک شورای اسلامی کار برای مجموعه همت داشته باشند تا با همراهی آنها این مجموعه نیز تشکلی رسمی و قانونی داشته باشد؛ در هر صورت شورای اسلامی کار مهمترین راه ارتباطی کارگران با مدیریت شرکت و اداره‌کل کار است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان خبر می‌دهد: دو سال است در تلاش هستیم تا تشکل ایجاد و راه برای اقداماتی چون طبقه‌بندی شرکت باز شود؛ معاونت امور تشکل‌های این اداره‌کل نیز سه بار تلاش کرد تا کارگران این مجموعه را به فرآیند تشکیل شورای اسلامی کار وارد کند ولی متأسفانه به دلیل‌ عدم استقبال خود کارگران در این زمینه موفقیتی حاصل نشد.

غمگین تشریح می‌کند: قطعاً مایوس نمی‌شویم و در روزهای آینده دوباره آگهی تشکیل انتخابات شورا را منتشر می‌کنیم؛ قطعاً هر برخوردی با کارگرانی که تنها حقوق صنفی خود را پیگیری می‌کنند، غیرقانونی است و اگر کارگری اخراج و یا اقداماتی از این قبیل مواجه شد، می‌تواند با مراجعه به ادارات کار طرح اشکال و دعوی کند.

او تأکید می‌کند: موافق هیچ‌گونه اخراج کارگر نبوده و نیستیم و در این زمینه فوراً رسیدگی را انجام می‌دهیم ولی موافق این نیستیم که اعتراضات کارگری از فضای صنفی خارج و به حاشیه برده شود؛ با پیگیری اداره‌کل کار خوزستان، مدیران شرکت در فرآیند اجرای طرح طبقه‌بندی هستند و این کار پیگیری می‌شود.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح می‌کند: به‌ صورت مستمر با کارگران این مجموعه در ارتباط هستیم و چون حدود هشت دفتر مشاوره طرح طبقه‌بندی وجود دارد، به همین دلیل شرکت آن را برای مناقصه گذاشت؛ به مدیریت شرکت تکلیف کردیم که برای طبقه‌بندی با یکی از دفاتر طی این مناقصه‌ها قرارداد منعقد کند تا کار رسیدگی‌ انجام شود.

غمگین اضافه می‌کند: شرط رسیدگی به موارد مذکور این است که انتخاب نماینده‌ای برای کمیته طبقه‌بندی انجام و روند رأی‌گیری آن از طریق ایجاد شورای اسلامی کار در محل کار ممکن است ولی تا زمانی که شورای اسلامی کار به ما نماینده کارگری برای این کمیته ندهد، هر نوع اقدام به طبقه‌بندی غیرقانونی محسوب و علاوه بر اینکه دیوان عدالت اداری آن را در صورت طرح شکایت رد می‌کند و ما هم بدون حضور نماینده کارگری در کمیته طرح طبقه‌بندی نمی‌توانیم این طرح را بپذیریم.

او با درخواست از کارگران گروه ملی برای همکاری در این زمینه به منظور پیگیری حقوق آنها در چارچوب قانون یادآور می‌شود: کارگران مطالبات خود را از مسیر قانونی  که باز است، پیگیری کنند، اگر بعد از پیگیری از مسیر صحیح حقوقی و قانونی مطالبات آن‌ها با بُن بست مواجه شد، آن وقت تقصیر را بر گردن مسئولان بیندازند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان عنوان می‌کند: بسیاری از مشکلات این شرکت ناشی از تولید با ظرفیت پایین و مشکلات اقتصادی شرکت گروه ملی است؛ با مدیران شرکت جلسات زیادی برگزار شده و طی سال‌های گذشته شرکت به ظرفیت پایین تولید رسیده و سهامدار اصلی شرکت که بانک ملی است باید کمک کند که مجموعه به ظرفیت اسمی خود برسد.

غمگین می‌افزاید: این گونه موارد مدیریتی است و استانداری خوزستان در دولت جدید پیگیر آن است؛ در این میان باید همه همت کنیم تا این شرکت سرپا شده و سهام آن نیز ارزش بیشتری پیدا کند ولی وجود اعتراضات دائمی تمایل به سرمایه‌گذاری در این شرکت را کاهش می‌دهد، بنابراین با مدیریت درست، این مجموعه به یک نقطه مطلوب برای همه ذینفعان می‌رسد.

پرداخت فوق‌العاده بدی آب و هوا صرفاً مشمول کارکنان دولت است

علی محمدی مدیرعامل شرکت گروه ملی فولاد ایران در گفت‌و‌گو با خبرنگار التزام در خصوص مطالبات کارگران اخراجی این شرکت می‌گوید: یکی از مطالبات کارگران در خصوص پرداخت فوق‌العاده بدی آب و هوا بود که صرفاً مشمول کارکنان دولت است؛  استعلام لازم از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان را دریافت کردیم و پاسخ آن نیز به صورت مکتوب موجود است.

وی ادامه می‌دهد: اداره‌کل کار خوزستان به صراحت اعلام کرده که این قانون مشمول دستگاه‌های دولتی است و اجرای آن برای شرکت ملی فولاد ایران انجام نمی‌شود، لذا در این ارتباط حقی بر عهده ما نیست.

محمدی عنوان می‌کند: شاید برخی شرکت‌ها چنین قانونی را با اختیار خود و با توجه به وضعیت درآمدی شرکت اجرا کنند.

مدیرعامل شرکت گروه ملی فولاد ایران در واکنش به اعتراض کارگران در خصوص عدم اجرایی شدن طرح طبقه‌بندی مشاغل بیان می‌کند: طرح طبقه‌بندی مشاغل این شرکت سال ۶۲ اجرایی و سال گذشته به خاطر اعتراضات کارگری بازنگری آن مطرح و مدیرعامل وقت هم قول اجرای طرح بازنگری را داد.

محمدی ادامه می‌دهد: با توجه به قول مدیرعامل وقت من هم این موضوع را پیگیری می‌کنم چون موافق بازنگری طرح هستم؛ بروزرسانی طرح طبقه‌بندی مشاغل در شرکت قطعاً برخی مشکلات و گرفتاری مالی کارگران را حل می‌کند ولی در صورتی امکان اجرایی شدن دارد که هزینه‌های پیش‌بینی شده آن نیز قابل پرداخت باشد.

وی یادآور می‌شود: اگر بعد از اجرای طرح جدید طبقه‌بندی مشاغل بار مالی پنج تا ۱۰ میلیارد تومانی اضافه برای شرکت داشت، امکان اجرای آن وجود دارد ولی اگر هزینه بیشتری به شرکت تحمیل کند، امکان اجرای آن برای شرکت وجود ندارد؛ این نکته را هم نباید فراموش کرد که بر اساس قانون کار لزوم بازنگری و بروزرسانی طرح عنوان نشده و با توجه به اجرای آن در سال‌های قبل بنابراین وظیفه‌ای برای بازنگری آن برعهده نداریم.

مدیرعامل شرکت گروه ملی فولاد ایران عنوان می‌کند: البته برای اجرای بازنگری طرح طبقه‌بندی مشاغل باید نماینده کارگری برای امضای طرح حضور داشته باشد که با وجود انتشار چهار فراخوان ولی هیچ کدام از کارگران برای نام‌نویسی به عنوان نماینده اعلام آمادگی نکرده است؛ حضور نماینده کارفرما، نماینده کارگران و نماینده اداره‌کل کار برای تأیید طرح الزامی است و اگر هر کدام غیبت کن، طرح اجرا نمی‌شود.

محمدی با اشاره به فعالیت سه هزار کارگر در این شرکت می‌گوید: آنها اعلام کرده‌اند، هر کدام نماینده خودشان هستند و نیازی به انتخاب نماینده ندارند؛ نماینده کارگران در هیئت تشخیص صلاحیت مشخص می‌کند که کدام یک از کارگران می‌توانند در انتخابات نماینده کارکنان برای اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل شرکت کنند، با رأی‌گیری نماینده کارگران در این هیئت معرفی شد ولی در مرحله بعد انتخابات نماینده کارگران باید حداقل نیمی از کارگران شرکت کنند که متأسفانه برخی از لیدرها اجازه حضور کارگران در انتخابات را نمی‌دهند.

وی تأکید می‌کند: در صورتی که کارگران برای برگزاری انتخابات همکاری و اجرای طرح جدید طبقه‌بندی مشاغل هزینه مالی خارج از نیاز و توان شرکت نداشته باشد، هیچ مشکلی برای اجرای این طرح نداریم.

اگر سندی دارید رو کنید!

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی در خصوص شائبه دخالت وی در انتخابات شرکت گروه ملی در گفت‌و‌گو با خبرنگار التزام می‌گوید: در رابطه با شرکت گروه ملی قبلاً هم عرض کردم که اگر مواردی از دخالت بنده در انتصابات باشد، نهادهای نظارتی و بازرسی موجود و یا هر فرد دیگری که ادعایی دارد، قطعاً اگر سندیتی باشد مدعی باید ارائه بدهد.

سید کریم حسینی ادامه می‌دهد: هر جایی که سند، مدرک و یا نشانه‌ای از ورود من به انتصابات هر شرکتی و نه تنها شرکت گروه ملی باشد، خواهش و درخواستم از رسانه‌ها و نهادهای نظارتی است که اعلام کنند؛ به همین دلیل این موضوع دخالت را رد و هم این مطالب را اصلاً قبول ندارم‌.

وی با اشاره به اینکه اگر مدعیان مستنداتی ارائه کردند، آن وقت حاضر به پذیرش این موارد هستم، یادآور می‌شود: این شائبه‌ها به هیچ وجه قابل قبول نیست، شایعات دیگری هم در فضای مجازی و حقیقی منتشر شده که برادر من در این شرکت پیمانکار است که این مورد را نیز رد و از نهادهای نظارتی درخواست دارم که نه تنها خواهر و برادر بلکه هر فامیل درجه یک و دو از بنده در شرکت نه پیمانکار بلکه حتی نگهبان هم باشد، باز هم اعلام کنند چون هیچ فرد منسوب به من در این شرکت نیست.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی تأکید می‌کند: در هر جایی شاید نماینده و مسئولی دوستانی را در شرکت یا اداره‌ای داشته باشند، اگر هم برای برخی‌ها شبهه ایجاد شده که دوستان بنده در این شرکت هستند، باز هم درخواست دارم که رسانه‌ها و نهاد‌های نظارتی زمان اشتغال به کار آنها را بررسی کنند؛ دلیلی نمی‌شود که اگر هم کسی آنجا با سال‌های سابقه خدمتی بسیار مشغول به کار باشد، بگویند چون دوستان شما هستند پس شما آنها را به کار گرفته‌اید.

حسینی انتقاد می‌کند: برخی افراد با قصد و اهداف خاصی این گونه موارد را دنبال می‌کنند و چنین مطالبی بنده را از پیگیری امور مردم و مسئولیت‌هایی که شرکت‌ها برای ایجاد فرصت‌های اشتغال جدید، تولید و و در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خوزستان دارند، بازنمی‌دارد؛ هر مسئول و یا شرکتی که در راستای خدمت به مردم گامی بردارد، از این اقدام حمایت و هر شرکت، کارخانه یا فردی بر خلاف وظایف قانونی خود عمل کند، قطعاً با پیگیری و وظیفه نظارتی خود از این کار جلوگیری و با آن مقابله می‌کنم.

قبل از بروز بحران باید به فکر راهکار و پیشگیری بود

به گزارش التزام، با طرح این سوال که آیا گروه ملی به سرنوشت هفت تپه دچار می شود، باید بدانیم که با توجه به شرایط اقتصادی فعلی جامعه و وجود تورم بالا و افزایش چند باره قیمت ها، مخارج زندگی کارگران بسیار و سفره آنها کوچکتر شده است؛ علاوه بر آن یکی از شرایط پیشگیری از وقوع بحران و تبدیل آن به یک تهدید؛ رسیدگی و پیگیری فوری به موضوع است نکته ای که در زمینه مشکلات گروه ملی صنعتی فولاد ایران خیلی دیر رخ داد، در حالی که متولیان صنعت باید پیش از وقوع این اتفاقات و تجمعات کارگری علاج واقعه می‌کردند.

با توجه به تجربه‌های مشابه نظیر شرکت فولاد اکسین و به ویژه شرکت نیشکر هفت تپه وقوع مشکلات در شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران و تبدیل آن به بحران کاملاً قابل پیش بینی بود‌.

مدیران متولی باید به مشکلات شرکت گروه ملی به موقع رسیدگی و گام‌های لازم برای حل آن برداشته می‌شد؛ نکته دیگر اینکه چرا فولاد خوزستان به عنوان تأمین‌کننده انحصاری مواد اولیه خطوط تولید گروه ملی و محصولات فولادی آن از دادن مواد اولیه به این شرکت خودداری کرده است؟ آیا نمی شد مسئولان خوزستان با تدبیر از وقوع چنین مشکلی پیشگیری و اجازه ندهند کار به جاهای باریک کشیده شود؟

کارگران این شرکت باید از رفتن به حاشیه خودداری کرده و صرفا مطالبه صنفی خود را دنبال کنند، مدیران گروه ملی نیز به جای این که مته به خشخاش بگذارند، بهتر است به وظایف حرفه‌ای خود عمل کنند.

آنچه ضروری است ورود مسئولان استان به ویژه استاندار خوزستان و معاون اقتصادی وی برای بررسی موضوع و چاره‌اندیشی برای آن و طرح موضوع در شورای تأمین استان و تصمیم گیری در آن است؛ علاوه بر آن ورود دستگاه قضایی استان به ویژه دادستان و بازرس کل استان نیز  باعث می‌شود تا کسی نتواند سواستفاده کند و به ویژه ترک فعل و کم کاری و مقصرانی که باعث شدند کار به اینجا برسد نیز شناسایی شوند.

ورود نهادهای امنیتی استان و انداختن ذره بین بر روند اتفاقاتی که گروه ملی را به این سرنوشت دچار کرد، گره بسیاری از مسائل را خواهد گشود.

مطالب پیشنهادی :

یک نظر در “خوزستان در آستانه یک «هفت تپه» دیگر / دلواپسی کارگران اخراجی گروه ملی را دریابید”

  • ناشناس در تاریخ 31 آگوست, 2022, 14:58

    ابتهال بدوی

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.