از تاثیر مونسون بر ذخایر سدهای کارون تا رهاسازی آب برای نخیلات

التزام - مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان از رهاسازی ۵۲ میلیون مترمکعب آب برای نجات نخیلات آبادان و خرمشهر از تشنگی خبر داد.
از تاثیر مونسون بر ذخایر سدهای کارون تا رهاسازی آب برای نخیلات

عباس صدریان فر در خصوص اثرگذاری بارش های اخیر بر حوزه سدهای کارون بزرگ اظهار کرد: بارش های اخیر مونسون بیشتر در شرق استان رخ داده است و حدود ۴ میلیارد متر مکعب از حجم ذخایر سدهای حوضه کارون همچنان خالی هستند.

وی افزود: در  بارش های موسمی مانسون در چند روز گذشته تنها حدود ۱۷ میلیون متر مکعب آب به سدهای حوضه کارون اضافه شده است.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان در خصوص رهاسازی آب برای پایداری نخیلات در شهرهای آبادان و خرمشهر گفت: تاکنون ۵۲ میلیون متر مکعب آب به سمت آبادان و خرمشهر رها سازی شده است.

صدریان فر عنوان کرد: براساس هماهنگی های انجام شده با وزیر نیرو در صورتی که نیاز باشد تا پایان شهریورماه موج‌های دیگری نیز جهت پایداری شرایط آبی در آبادان و خرمشهر رهاسازی می شود.

وی ادامه داد: نخلداران و کشاورزان شهرستان های آبادان و خرمشهر نگران تامین آب مورد نیاز نخیلات نباشند و رهاسازی آب نیز تاکنون در این راستا انجام شده است.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان در پایان گفت: از حدود ۲هفته گذشته رهاسازی آب به منظور نجات نخیلات آبادان و خرمشهر ار تشنگی انجام شده است و امیدواریم شاهد بهبود وضعیت باشیم.

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.