آماده‌باش هلال احمر در پی احتمال وقوع سیلاب در خوزستان

التزام - معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان از اعلام آماده‌باش به همه شعب و پایگاه‌های این جمعیت خبر داد.
آماده‌باش هلال احمر در پی احتمال وقوع سیلاب در خوزستان

امیرعباس نجفی  با اشاره به پیش‌بینی بارش‌های همرفتی اظهار کرد: در پی صدور هشدار سطح نارنجی از سوی اداره‌کل هواشناسی خوزستان، به همه شعب و پایگاه‌های جمعیت هلال احمر خوزستان اعلام آماده‌باش شده است.

وی با بیان اینکه آمادگی کامل برای مقابله با این پدیده وجود دارد، افزود: با توجه به پیش‌بینی بارندگی سنگین و وزش باد عمدتا در مناطق شمال خوزستان، وضعیت نارنجی اعلام شده تا آمادگی کامل برای پوشش امدادی لازم وجود داشته باشد.

نجفی بیان کرد: علاوه بر تیم‌های امداد و نجات، ۲۵۴ حامی جمعیت هلال احمر نیز در خوزستان داریم؛ این افراد نیروهای آموزش‌دیده هستند و هنگام وقوع حوادث بلافاصله وارد عمل می‌شوند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان اینکه انبارهای این جمعیت نیز همیشه شارژ هستند، گفت: انتظار می‌رود مدیریت بحران شهرستان‌ها، در مقوله نجات با نیروهای جمعیت هلال احمر همکاری لازم را داشته باشند.

نجفی افزود: از عشایر و گردشگران می‌خواهیم از دره‌ها، مسیل‌ها و حتی رودخانه‌های کوچک که به نظرشان احتمال آبگرفتگی در این رودخانه‌ها وجود ندارد، دور شوند.

وی با اشاره به پیش‌بینی احتمال اصابت صاعقه نیز بیان کرد: افراد برای پیشگیری از خطر صاعقه، اشیای فلزی همراه خود نداشته باشند و از حضور در ارتفاعات پرهیز کنند و آنتن موبایل خود را نیز قطع کنند.

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.