بیمه بیش از ۳۴۸ هزار راس دام در حوضه آبی کرخه

التزام - رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از بیمه ۳۴۸ هزار و ۸۷ راس دام در حوضه آبی کرخه خبرداد.
بیمه بیش از ۳۴۸ هزار راس دام در حوضه آبی کرخه

خدارحم امیری زاده در خصوص اقدامات مقابله با تنش‌ آبی در حوضه آبی کرخه اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۰۷ استخر آب تنی و بیش از ۲۵۰ دستگاه مه‌پاش در شهرستان های این حوضه آبی احداث و نصب شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۳۴۸ هزار و ۸۷ راس دام در حوضه آبی کرخه بیمه شده‌اند، تصریح کرد: عملیات بیمه کردن دام‌ها در این حوضه همچنان ادامه دارد و با بیمه کردن دام ها، اگر دامی تلف شود خسارت آن پرداخت خواهد شد.

امیری زاده در خصوص بیمه محصولات کشاورزی این حوضه، عنوان کرد: با توجه به اینکه در سال گذشته ۱۰۰ درصد خسارات از سوی بیمه‌ها پرداخت شد امسال نیز ۱۰۰ درصد پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه همه این اقدامات جهت مقابله با تنش‌های آبی هستند، عنوان کرد: با نصب استخرهای آب تنی و دستگاه‌های مه‌پاش‌ از تنش‌های آبی برای دام‌های منطقه جلوگیری خواهد شد. در این زمینه اگر در حوضچه‌ها آب کم شود و دام‌ها توانایی شنا کردن را نداشته باشند، از مه‌پاش‌ها که بهداشتی‌تر هم هستند، استفاده خواهند کرد.

امیری زاده در پایان با اشاره به برگزاری جلسه‌ای در استانداری در رابطه با این موضوع، گفت: بسته‌های حمایتی نیز برای این حوضه آبی در حال پیگیری است.

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.