ورود کالاهای اساسی سرعت گرفت

التزام - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان با بیان اینکه ۲۳۲ هزار تن گندم و روغن خام از بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شد گفت: ورود کالاهای اساسی به کشور سرعت گرفت.
ورود کالاهای اساسی سرعت گرفت

«امید جهان‌نژادیان» با اعلام اینکه فرآیند تأمین کالاهای اساسی کشور حتی یک روز هم تعطیلی ندارد، افزود: در حال حاضر، دو فرزند کشتی اقیانوس‌پیما به وزن ۸۰ هزار تن در لنگرگاه بندر امام (ره) آماده پهلوگیری و تخلیه است و سه فروند کشتی دیگر نیز طی هفته‌های آینده از طریق آب‌های سرزمینی ایران وارد این بندر خواهند شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان با تأکید بر حجم بالای ترافیک کشتی‌های حامل کالاهای اساسی در بندر امام (ره) اظهار داشت: اکنون، محموله‌های یک فروند کشتی بزرگ حامل کالاهای اساسی در این بندر در حال تخلیه، بارگیری و ارسال به مقاصد تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه عملیات تأمین کالاهای اساسی سرعت بیشتری گرفته است، اظهار کرد: پس از انجام عملیات تخلیه کشتی یاد شده، یک کشتی بزرگ حامل ۷۰ هزار تن گندم و یک کشتی دیگر به وزن ۱۰ هزار تن روغن خام خوراکی، آماده پهلوگیری و تخلیه محموله خواهند شد.

جهان نژادیان  همچنین از ورود سه فروند کشتی حاوی کالاهای اساسی طی هفته‌های آینده به کشور از طریق بندر امام (ره) خبر داد و خاطرنشان کرد: این کشتی‌های حامل کالای اساسی شامل دو کشتی به وزن ۸۵ هزار تن روغن خام خوراکی و یک کشتی حامل ۶۷ هزار تن گندم هستند که از مجموعه خریدهای شرکت بازرگانی دولتی ایران و برای تأمین نیاز مصرفی خانوارها و مصرف صنایع وارد کشور خواهند شد.

گفتنی است، بندر امام (ره) از مبادی اصلی ورود کالای اساسی به کشور است که از ابتدای سال جاری تا کنون، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالای اساسی از طریق این بندر وارد کشور شده است و ورود کالا تا پایان سال از طریق این بندر ادامه خواهد داشت.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.