تکمیل ۱۲ طرح نیمه تمام معدنی و صنایع معدنی تا اسفندماه

التزام - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: ایمیدرو تا پایان اسفند امسال، ۱۲ طرح نیمه تمام را در بخش معدن و صنایع معدنی تکمیل می‌کند.
تکمیل ۱۲ طرح نیمه تمام معدنی و صنایع معدنی تا اسفندماه

از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، “وجیه الله جعفری” ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ایمیدرو تا پایان سال جاری، طرح هایی را در زمینه مس، فولاد، سرب و روی، فروکروم، زیرساختی، زغال سنگ، آهک هیدراته و فسفات به بهره برداری می رساند.
رئیس هیات عامل ایمیدرو ادامه‌داد: میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده برای طرح های مذکور، یک میلیارد و ۴۰۳ میلیون دلار است و برای ۲ هزار و  ۸۸۷ نفر، اشتغال مستقیم و برای بیش از هفت‌هزار و ۵۹۹ نفر، اشتغال غیر مستقیم ایجاد می‌شود.

جزئیات طرح های قابل راه اندازی ۱۴۰۱
معاون وزیر صمت با اشاره به جزئیات طرح های قابل راه اندازی در سال ۱۴۰۱ تصریح‌کرد: چهار طرح در زنجیره مس شامل «تجهیز و بهره برداری از معدن دره آلو به ظرفیت هفت میلیون تن خاک سولفوری با عیار ۳۹ صدم درصد و تولید ۱۱۰ هزار تن کنسانتره مس با متوسط عیار سالانه ۲۵ درصد»، «احداث کارخانه لیچینگ به ظرفیت سالانه سه‌هزار تن مس کاتدی»، بخشی از طرح های قابل راه اندازی امسال است.
وی ادامه‌داد: «کارخانه فلوتاسیون مس سرچشمه با تولید ۷۰ هزار تن کنسانتره مس و عیار ۲۴ درصد» و «تجهیز و بهره برداری از معدن دره زار به ظرفیت ۱۱ میلیون تن خاک سولفوری با عیار ۳۸ صدم درصد و تولید ۱۵۰ هزار تن کنسانتره مس با متوسط عیار ۲۶ درصد»، از دیگر طرح‌های قابل راه اندازی در حوزه مس است.
جعفری با بیان اینکه امسال ۲ طرح در زنجیره فولاد تکمیل می‌شود، گفت: این طرح ها شامل «واحد فولادسازی استانی سفیددشت با ظرفیت تولید ۸۰۰ هزارتن اسلب» و «پرعیارسازی باطله چهاربوق چادرملو با ظرفیت ۵۰۰ هزار تن سنگ‌آهن فرآوری‌شده و عیار آهن حداقل ۴۵ درصد» است.
وی ادامه داد: «فازیک تجهیز معدن و احداث کارخانه سرب و روی مهدی آباد با ظرفیت ۲۰۰ هزار تن» و «احداث کارخانه تولید آهک هیدراته کوه لار با تولید ۳۰ هزار تن» بخش دیگری از طرح های قابل راه اندازی امسال است.
رئیس هیات عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: طرح های دیگر قابل بهره برداری تا پایان اسفند امسال، مشتمل بر «احداث یک پست اسکله بندر پارسیان » و «طرح احداث کارخانجات تولید کود فسفاته با ظرفیت ۶ هزار تن و ۲۰ هزار تن» است.
وی افزود: «طرح تولید سیلیکومتال مجتمع فروکروم جغتای»، «نیروگاه ۳۶۰ مگاوات برق در استان سمنان» و نیز تعدادی طرح های های احداث راه دسترسی و تامین برق معادن در مناطق مختلف، در برنامه راه اندازی امسال ایمیدرو است.
همچنین سه طرح شامل «واحد احیای فولاد استانی قائنات» و «احداث کارخانه طلای هیرد» و «۲ پست اسکله بندر پارسیان» با مجموع رقم سرمایه گذاری ۲۰۸.۳ میلیون دلار و اشتغال مسقیم ۶۰۰ و غیر مستقیم چهار هزار و ۵۰ نفر نیز در سال ۱۴۰۰ تکمیل شده که در سال جاری آماده افتتاح هستند.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.