معاون استاندار خوزستان: حادثه متروپل نتیجه دورزدن قانون بود

التزام - معاون عمرانی استانداری خوزستان با تاکید بر هوشمندسازی فرآیندهای نظارتی گفت: متروپل که می‌توانست نمادی از کار مهندسی باشد به دلیل مسایل فنی و دور زدن قوانین در مرحله اخذ پروانه به حادثه‌ای بزرگ تبدیل شد.
معاون استاندار خوزستان: حادثه متروپل نتیجه دورزدن قانون بود

محمد خانچی روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری از طرح‌های هوشمندسازی در مدیریت شهری شهرداری اهواز در سالن تالار شهر اهواز، افزود: بهره نگرفتن از هوشمندسازی فرآیندها و سامانه های یکپارچه و هوشمند موجب شد تا ساختمان متروپل آبادان با دور زدن قانون و استفاده از خلاء های قانونی ساخته شود.

وی با بیان اینکه اهواز از جمله کلانشهرهای مهم کشور است ولی از بسیاری از زیرساخت‌ها محروم است گفت: هوشمندسازی فرآیندها می‌تواند جلوی بسیاری از نبود شفافیت و دور زدن قوانین را بگیرد.

خانچی ادامه داد: ارایه خدمات به صورت هوشمندانه و غیرحضوری به مردم علاوه بر کاهش هزینه‌ها، ارتقای اعتماد عمومی و افزایش درآمدها برای مدیریت شهری را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به تعطیلی مکرر در خوزستان به دلیل شرایط جوی از جمله پدیده گرد و غبار افزود: تعطیلی خوزستان به دلیل پدیده ریزگرد موجب اختلال در ارایه خدمت به مردم می‌شود به همین دلیل الکترونیکی کردن فرآیندها در این استان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

معاون عمرانی استانداری خوزستان  با بیان اینکه روند کارهای نویی که در خوزستان و اهواز آغاز شده باید تداوم یابد گفت: مدیریت شهری اهواز می‌تواند محرک تمام شوراها و شهرداری های خوزستان و الگویی برای شهرهای مختلف استان باشد.

وی با بیان اینکه توسعه خدمات الکترونیک در شهرهای مختلف خوزستان توسط شهرداری های پیشروی استان آغاز شده است افزود: ادامه روند آغاز شده برای هوشمندسازی فرآیندها و خدمات موجب می‌شود تا خورستان به مدل خوب مدیریت هوشمند و الکترونیکی در کشور تبدیل شود.

دوم خرداد امسال به دلیل ریزش بخش هایی از ساختمان ۲ قلوی متروپل در آبادان، ۴۳ تن از هموطنانمان در این شهر جان خود را از دست دادند.

۹ طرح زیرساختی هوشمندسازی در مدیریت شهری شهرداری اهواز با اعتبار یک هزار میلیارد ریال با مشارکت بخش خصوصی روز سه‌شنبه در آیینی در اهواز  به بهره‌برداری رسید.

سامانه پنجره واحد مجوزهای مبتنی بر ملک، زیرساخت پرداخت الکترونیک به عنوان نخستین زیرساخت پرداخت الکترونیک حوزه حمل و نقل کشور، زیرساخت شهر هوشمند توسعه فیبر نوری و پروژه FTTH و اپلیکیشن “اهواز من” از جمله طرح هایی است که در این آیین رونمایی شد.

همچنین در این آیین راه اندازی زیرساخت اطلاعات مکانی شهر اهواز (SDI)، مرحله نخست نظارت هوشمند بر ساخت و ساز شهری، سامانه جامع سرمایه انسانی حقوق و دستمزد، سامانه مدیریت لوایح و مصوبه های شورای اسلامی شهر اهواز و ارتقای مرکز داده به بهره برداری رسید.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.