تغییر پیمانکار پروژه تخریب بقایای ساختمان متروپل آبادان در صورت تاخیر در اجرای طرح

التزام - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: در صورتیکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در هفته جاری عملیات تخریب بقایای ساختمان متروپل را آغاز و مطابق زمان‌بندی پیش ببرد همکاری با این قرارگاه را ادامه خواهیم داد در غیر این صورت تا هفته آینده این موضوع تعیین تکلیف خواهد شد.
تغییر پیمانکار پروژه تخریب بقایای ساختمان متروپل آبادان در صورت تاخیر در اجرای طرح

به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، محمدرضا اسکندری در گفت‌وگو با صدا و سیمای مرکز خوزستان اظهار داشت: مطابق مصوبه شورای تامین استان خوزستان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) به‌ عنوان پیمانکار تخریب بقایای ساختمان متروپل آبادان تعیین شد و بنا بود شیوه آوار برداری و تخریب را طبق برنامه زمانبندی مشخص شده در مفاد قرارداد اجرا کند.

وی با اشاره به زمان‌بر شدن پروسه مذکور، تصریح کرد: معاونت فنی و امور زیربنایی این سازمان از ابتدای هفته جاری به قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیاء (ص) در این خصوص اخطار داد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند خاطر نشان کرد: طبق مفاد قرارداد فی مابین سازمان منطقه آزاد اروند و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ۲۰ درصد از اعتبار پیش‌بینی شده برای تخریب بقایای ساختمان متروپل از سوی این سازمان به  قرارگاه سازندگی پرداخت شد.

وی همچنین یکی از دلایل اعلام شده از سوی قرارگاه خاتم الأنبیاء (ص) برای عدم ایفای تعهدات مندرج در قرارداد را تخلیه نکردن ساکنان اطراف ساختمان متروپل عنوان کرد و ادامه داد: از آن جایی که سپردن کار به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء طبق مصوبه شورای تامین خوزستان و با حضور وزیر کشور صورت گرفته است لذا تغییر پیمانکار این پروژه نیز باید از سوی شورای تامین استان انجام  شود.

اسکندری با اشاره به درخواست سازمان منطقه آزاد اروند برای تشکیل نشست شورای تامین خوزستان در هفته آینده افزود: در صورتیکه در هفته جاری عملیات تخریب بقایای ساختمان متروپل آغاز نشود این مسئله تعیین تکلیف خواهد شد.

بخشی از ساختمان دوقلوی متروپل آبادان ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه روز دوشنبه دوم خرداد ریزش کرد.

در این حادثه ۴۳ نفر جان باختند و ۳۷ نفر نیز مصدوم شدند.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.