۶۰۰ واحد اقتصادی تعطیل و نیمه تعطیل در کشور احیا شد

التزام - معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: ۶۰۰ واحد اقتصادی تعطیل و نیمه تعطیل در کشور احیاء شده است.
۶۰۰ واحد اقتصادی تعطیل و نیمه تعطیل در کشور احیا شد

 تفاهم نامه همکاری زیست بوم دانش بنیان و زیست بوم احیای واحدهای اقتصادی از طریق ایجاد پارک تخصصی احیا و تعامل با پارک های علم و فناوری کشور، با حضور سید امیرحسین مدنی معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری و علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم امضا شد.

از نکات مهم عنوان شده در این تفاهم نامه، استفاده از پتانسیل زیست بوم دانش بنیان در احیای واحدهای اقتصادی، ایجاد پارک تخصصی احیا برای ایجاد فصل مشترک شرکتهای دانش بنیان با احیای واحدهای اقتصادی و ایجاد تعامل پارکهای علم وفناوری و صندوقهای پژوهش و فناوری با نهضت احیا بود.

در این مراسم عباس زارعی هنزکی راهبر جبهه دانش بنیان نهضت احیا با تشریح محورهای تفاهم نامه گفت: این همکاری میتواند نقطه آغازی باشد بر ایجاد مراکز احیا در پارکهای علم وفناوری کشور تا در حوادث طبیعی ، بحرانهای اقتصادی و مواردی دیگر که شرکتها و کسب و کارها دچار تعطیلی یا مشکل می شوند در چرخه احیا ، بازیابی و تاب آوری و توانبخشی قرار گیرند.

سید امیرحسین مدنی در این مراسم با بیان اینکه تاکنون بیش از ۶۰۰ واحد در کشور احیاء شده است گفت: این تفاهم نامه با توجه به شعار سال می تواند نقش جدی در احیای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل داشته باشد.

وی همچنین از احیای ۲ واحد اقتصادی در هفته گذشته با تامین مالی از طریق بورس خبر داد و گفت: در آینده نیز تفاهم نامه ای با انجمن مشاوران مدیریت برای احیای ۴۵۰ واحد تعطیل و نیمه تعطیل خواهیم داشت.

مدنی تاکید کرد اگر پیوندی میان سه حوزه؛ مجموعه های صنعتی، پارک علم و فناوری و همچنین واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل صورت بگیرد شاهد اتفاقات بسیار خوبی خواهیم بود و بودجه مناسبی هم برای این کار از سوی دولت در نظر گرفته شده است.

معاون وزیر علوم نیز در این جلسه با بیان اینکه پارک های فناوری ما اکثرا جوانند گفت باید از طریق این تفاهم نامه ها رابطه خوبی میان بخش صنعت و پارک های علم و فناوری ایجاد کنیم تا هم پارک ها تقویت شوند و هم صنایع تعطیل و نیمه تعطیل احیا شوند.

منبع: تسنیم 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.