صرفه‌جویی ۵ هزار مگاواتی با اعمال برنامه‌های مدیریت مصرف برق

التزام - معاون برق و انرژی وزیر نیرو با بیان اینکه با مجموعه‌ای از اقدام‌ها توانستیم خردادماه را نیز به‌خوبی پشت سر بگذاریم گفت: با اعمال برنامه‌های دقیق مدیریت مصرف در همه بخش‌ها ۵ هزار و ۷۰۰ مگاوات صرفه‌جویی حاصل شد.
صرفه‌جویی ۵ هزار مگاواتی با اعمال برنامه‌های مدیریت مصرف برق

«همایون حائری» در نشست تخصصی مدیران عامل شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع سراسر کشور با حضور وزیر نیرو افزود: بر اساس ۱۰۰ برنامه صنعت برق برای عبور از تابستان گرم‌، در هر بخش وظیفه‌ای با زمان‌بندی مناسبی برای شرکت‌ها تهیه شده که این برنامه در حال اجراست.

وی ادامه داد: این اقدام‌های دقیق و برنامه‌ریزی شده، دلیل عبور موفق از پیک‌بار در اردیبهشت و خرداد است.

معاون وزیر نیرو خاطرنشان کرد: در بخش تولید، تعمیرات، ارتقای توان، رفع محدودیت، به مدار آوردن نیروگاه‌های جدید و غیره اقدام‌های گسترده‌ای انجام شده که موفقیت امروز نشان‌دهنده این مهم است.

حائری با بیان اینکه تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی کشور تا قبل از اردیبهشت‌ماه به اتمام رسیده بود، گفت: این اقدام صنعت برق یک رکورد تاریخی بوده که با برنامه‌ریزی دقیق و مدون اتفاق افتاده است.

وی در باره  ظرفیت جدید نیروگاهی در کشور، از افزایش ۴ هزار مگاوات تولید عملی نسبت به مدت مشابه سال‌های قبل خبر داد که اقدامی قابل‌تقدیر در این مدت کم است.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با تقدیر از همکاری همه دستگاه‌ها با برنامه‌های مدیریت مصرف وزارت نیرو، بر تداوم این همکاری در ماه‌های پیشرو تاکید کرد.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.