تخلیه و بارگیری ۲۴ میلیون تن کالا در بنادر‌ کشور طی ۲ ماه

التزام - مطابق آمار طی ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال ۲۴ میلیون تن کالا در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده که در مقایسه با ۲ ماه ابتدای سال ۱۴۰۰ تغییری نکرده است.
تخلیه و بارگیری ۲۴ میلیون تن کالا در بنادر‌ کشور طی ۲ ماه

بر اساس آمار سازمان بنادر و دریانوردی در ۲ ماه ابتدایی امسال میزان عملیات تخلیه و بارگیری بنادر کشور ۲۴ میلیون تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۲۴ میلیون تن) تغییر نکرده است.

بررسی روند ۱۰ ساله عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری مشخص می‌شود که بیشترین میزان عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری در بازه اشاره شده با ۲۶ میلیون تن و مربوط به سال ۹۶ است.

گزارش عملکرد آماری از وضعیت جابه‌جایی مسافر (ورودی- خروجی) نیز نشان می‌دهد تعداد مسافر ورودی و خروجی از بنادر ۸٫۳ میلیون نفر بوده است. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۵٫۱ میلیون نفر) ۱۵۳ درصد و نسبت به آمار مدت مشابه سال ۹۸  بالغ بر ۲۰ درصد افزایش را در زمینه جابه‌جایی مسافران دریایی نشان می‌دهد.

مهم‌ترین دلیل افزایش جابجایی مسافر طی ۲ ماه ابتدایی امسال در حمل‌ونقل دریایی کاهش محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا بوده است.

همچنین بررسی روند ۲۰ ساله عملیات جابه‌جایی مسافر دریایی مشخص می‌شود که بیشترین میزان عملیات جابه‌جایی مسافر در ۲ ماهه سال ۹۸ با ۲٫۳ میلیون نفر ثبت شده است.

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.