خروج قطار مسافربری مشهد – یزد از ریل/ افزایش آمار فوتی‌ها به ۲۱ نفر

التزام - قطار مسافربری مشهد - یزد بامداد (چهارشنبه) از ریل خارج شد و تاکنون ۱۳کشته، ۵۰ زخمی و ۵ مفقودی داشته است.
خروج قطار مسافربری مشهد – یزد از ریل/ افزایش آمار فوتی‌ها به ۲۱ نفر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی روز چهارشنبه اظهار داشت: ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد امروز قطار مسافربری در کیلومتر ۵۰ محور مشهد – یزد (ایستگاه مزینو) از ریل خارج شد.

محمدرضا رضایی با اشاره به اینکه تاکنون ۶ تیم امدادی از هلال احمر به محل حادثه اعزام شده است افزود: یک تیم از پایگاه مسجد شکر، ۲ تیم از پایگاه دیهوک، دو تیم پشتیبان از شعبه طبس و یک تیم از بشرویه در عملیات نجات آسیب دیدگان مشارکت داشته‌اند.

وی با بیان این که تعدادی از مسافران در این حادثه مصدوم شده و جان باخته‌اند گفت: علت این حادثه هنوز مشخص نیست و تحقیقات درباره این حادثه همچنان ادامه دارد.

مرکز شهرستان طبس در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند است.

ساعاتی قبل، قطار مسافری مشهد – یزد با ۳۴۸ مسافر به دلیل برخورد با یک دستگاه بیل مکانیکی از خط خارج شد که بنا بر آخرین اطلاعات تاکنون ۱۳ فوتی  و ۵۰ مصدوم داشته که حال ۱۶ تن از مصدومان نیز وخیم گزارش شده است. همچنین ۵ نفر مفقود هستند.

براساس آخرین اطلاعات دریافتی،۷ واگن از قطار مسافری مشهد- یزد در بلاک عباس آباد- ریزو در محدوده اداره کل راه آهن شرق از خط خارج شد.

علاوه بر گروه های امدادی از خراسان جنوبی، بنا بر اعلام اورژانس یزد تاکنون هفت دستگاه آمبولانس اورژانس، اتوبوس آمبولانس و بالگرد اورژانس به محل حادثه اعزام شده است.

همچنین ۱۰ تیم عملیاتی هلال احمر و بالگرد هلال احمر استان یزد نیز برای امدادرسانی به منطقه اعزام شده است.

در حال حاضر از ایستگاه طبس یک قطار فوق‌العاده به محل اعزام شده است تا مسافران را به ایستگاه طبس منتقل کند و از ایستگاه طبس اتوبوسی برای انتقال مسافران به یزد در نظر گرفته شده‌ است.

فرماندار طبس از افزایش تعداد جان باختگان حادثه خروج قطار مسافربری از ریل به ۱۷ نفر خبرداد.

 علی اکبر رحیمیان درباره آخرین آمار جانباختگان حادثه خروج قطار مسافربری از ریل در محور طبس_یزد گفت: تاکنون ۱۷ نفر در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند.

وی ادامه داد: ۳۰ مصدوم اعزام شده‌اند و حال ۵ نفر از آنان وخیم گزارش شده است. همچنین چند نفر مفقود اعلام شده‌ که احتمالا در زیر واگن‌ها گرفتار شده‌اند.

فرماندار طبس با بیان اینکه منطقه صعب‌العبور است، خاطرنشان کرد: دو واگن واژگون شده است و منتظر جرثقیل سنگین هستیم.

رحیمیان با اشاره به حضور نیروهای امدادی در منطقه گفت: دو بالگرد امداد و نجات در منطقه حضور دارند و تمام نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شده‌اند.

آمار فوتی‌های حادثه قطار طبس به یزد به ۲۱ نفر رسید

رییس سازمان اورژانس یزد از افزایش آمار فوتی های حادثه قطار طبس – یزد به ۲۱ نفر خبر داد.

دکتر احمد دهقان افزود: ۲ دستگاه خودروی ویژه حمل جسد توسط اداره کل مدیریت بحران استانداری یزد جهت انتقال متوفیان به صحنه حادثه اعزام شده است.

وی اظهار کرد: همچنین با توجه به هماهنگی صورت گرفته با دادستانی، اقدامات تشخیص هویت متوفیان در پزشک قانونی یزد پیگیری و انجام خواهد شد.

رییس سازمان اورژانس استان یزد در جریان عیادت از مصدومان این حادثه به طور اتفاقی متوجه حضور زن عموی خود در بین مصدومان و دختر پسرعموی خود در میان متوفیان شد.

افزایش مصدومان حادثه خروج قطار از ریل به ۸۶ نفر

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از افزایش آمار مصدومان حادثه خروج قطار از ریل در محور طبس_ یزد به ۸۶ نفر خبر داد.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به افزایش آمار مصدومان حادثه خروج قطار از ریل در خراسان جنوبی گفت: آمار مصدومان به ۸۶ نفر رسیده است.

منبع: عصرایران

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.