حادثه متروپل زنگ خطر رعایت نشدن استانداردها را به صدا درآورد

التزام - سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی با تسلیت حادثه دلخراش متروپل و درگذشت تعدادی از هموطنان عزیزمان تاکید کرد: این فاجعه بار دیگر زنگ خطر رعایت‌ نشدن استانداردها و ضرورت هوشیاری در برابر پیشگیری از حوادث تلخ و تاسف‌ را به صدا درآورد.
حادثه متروپل زنگ خطر رعایت نشدن استانداردها را به صدا درآورد

در پیام سعیدرضا عاملی آمده است: حادثه دلخراش ریزش ساختمان متروپل آبادان و درگذشت جمعی از هموطنان عزیز موجب تاثر و تاسف بسیار شد و قلوب مردم ایران اسلامی را داغدار کرد. یک ایران در سوگ نشست، اما از منظری دیگر، جلوه‌های دیدنی از مودت، همدلی و انسجام مردمی و بسیج امکانات نهادهای مختلف را برای رفع آلام و کمک رسانی شاهدیم که نشان از فرهنگ غنی و والای ایران اسلامی است.

وی در بخش دیگری از این پیام نوشت: این فاجعه بار دیگر زنگ خطر رعایت‌ نشدن استانداردها و ضرورت هوشیاری در برابر پیشگیری از حوادث تلخ و تاسف‌ را به صدا درآورد. ضمن تقدیر از همه امدادگران و تلاشگران دولتی و مردمی، لازم است با همه قانون شکنان و متهمین این فاجعه برخوردی عبرت آموز صورت پذیرد.

در پایان این پیام آمده است: اینجانب مصیبت درگذشت هموطنان عزیز آبادانی را محضر رهبر حکیم انقلاب اسلامی، خانواده‌های داغدیده و مردم شریف خوزستان تسلیت عرض کرده و شفای عاجل مجروحان این حادثه را از خداوند متعال آرزومندم.

روز دوم خرداد ماه بخش‌هایی از ساختمان ۱۱ طبقه متروپل در آبادان ریزش کرد. بر اساس اعلام معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان آمار جانباختگان حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان به ۲۹ نفر رسیده است. عملیات جست و جو برای یافتن افراد احتمالی گرفتار در زیر آوار و نیز آواربرداری با حساسیت و شتاب ادامه دارد.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.