احتمال خاموشی‌ها در فصل تابستان وجود دارد

التزام - عضو کمیسیون انرژی مجلس از رایزنی دولت با کشورهای همسایه به ویژه روسیه و آذربایجان برای سوآپ برق برای کاهش خاموشی ها در فصل تابستان خبر داد.
احتمال خاموشی‌ها در فصل تابستان وجود دارد

«مالک شریعتی» عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با با اشاره به احتمال قطعی برق در فصل تابستان، گفت: همچنان ریسک در این زمینه بالا است و احتمال خاموشی‌ها در فصل تابستان وجود دارد البته تا دو یا سه سال آینده این ریسک خاموشی‌ها همچنان وجود دارد.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه ظرفیت‌ها در سال‌های گذشته افزایش پیدا نکرده احتمال خاموشی‌ها همچون سال‌های گذشته وجود دارد، افزود: وزارت نیرو نیز در روزهای گذشته تلاش کرده که ظرفیت‌ها را افزایش دهد تا در فصل گرم هموطنانمان دچار مشکل نشوند اگر چه با گزارشاتی که به دست ما رسیده، هنوز اقدامات وزارت نیرو برای کاهش خاموشی‌ها کافی نبوده است.

نماینده تهران در مجلس با تأکید بر اینکه باید در فصل گرم تابستان با اطلاع‌رسانی‌های به موقع بحث کاهش مصرف را دنبال کنیم، ادامه داد: وزارت نیرو نیز باید تلاش کند تا در زمان پیک توزیع بار را انجام دهد تا مشکلات در این فصل کمتر شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه هوشمندسازی کنتورهای برق یکی از پیش‌نیازهای اصلی برای کاهش خاموشی‌ها و توزیع پیک است، عنوان کرد: استفاده از سوآپ برق با کشورهای همسایه همچون روسیه و آذربایجان نیز می‌تواند به کاهش خاموشی‌ها کمک کند.

شریعتی بیان کرد: دولت برای سوآپ برق رایزنی‌هایی را با برخی کشورها همچون روسیه و آذربایجان انجام داده تا در زمان‌هایی که ما نیاز نداریم صادرات داشته باشیم و در زمان‌هایی که نیاز داریم واردات داشته باشیم.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.