رشد ۳۷ درصدی تجارت کشور در زمستان ۱۴۰۰

التزام - سخنگوی گمرک گفت: تجارت کشور در سه ماه پایانی سال 1400با 41میلیون و 522 هزار تن کالا به ارزش 29میلیارد و549 میلیون دلار، نسبت به زمستان سال 99رشد 14 درصدی در وزن و 37درصدی در ارزش داشته است.
رشد ۳۷ درصدی تجارت کشور در زمستان ۱۴۰۰

سید روح اله لطیفی ،سخنگوی گمرک در خصوص تجارت کشور در زمستان سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: از مجموع تجارت ۱۶۴میلیون تنی کشور به ارزش ۱۰۱٫۶میلیارد دلار، ۴۱میلیون و ۵۲۲هزار تن کالا به ارزش ۲۹میلیارد و ۵۴۹میلیون دلار مربوط به فصل چهارم سال ۱۴۰۰ بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۴درصد در وزن و ۳۷درصد در ارزش رشد داشته اما نسبت به فصل پاییز، چهار درصد در وزن کاهش و ۹درصد در ارزش افزایش را تجربه کرده است.

لطیفی افزود: سهم صادرات کشور در فصل زمستان، ۳۰میلیون و ۴۴۲هزار تن کالا به ارزش ۱۳میلیارد و  478میلیون دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۰درصد در وزن و ۳۹درصد در ارزش رشد داشته و نسبت به پاییز ۱۴۰۰،پنج درصد در وزن کاهش و یک درصد در ارزش رشد داشته است.

سخنگوی گمرک در خصوص واردات در فصل زمستان گفت: در زمستان سالی که گذشت ۱۱میلیون و ۸۰هزار تن کالا به ارزش ۱۶میلیارد و ۷۱میلیون دلار از گمرکات اجرایی کشور ترخیص شد که نسبت به مدت مشابه سال ۹۹، رشد ۲۹درصدی در وزن و ۳۵ درصدی در ارزش داشته و نسبت به فصل پاییز یک درصد در وزن و ۱۶درصد در ارزش با رشد همراه بوده است.

لطیفی در پایان یادآور شد : مجموع صادرات یکساله کشور در سال ۱۴۰۰بیش از ۱۲۲میلیون و ۷۷۵هزار دلار و به ارزش ۴۸میلیارد و ۶۱۹میلیون دلار بود که رشد ۹درصدی در وزن و ۴۰درصدی در ارزش نسبت به سال ۹۹داشته و واردات در سال ۱۴۰۰نیز ۴۱میلیون و ۱۹۹هزار تن کالا به ارزش ۵۳میلیارد و ۱۳میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه، رشد ۲۲درصدی در وزن و ۳۶درصدی در ارزش داشته است.

منبع: ایلنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.