مخالفت نماینده شادگان با احداث سد مارون ۲

التزام - نماینده مردم شادگان در مجلس تاکید بر اینکه احداث سد مارون ۲ موجب نابودی کل منطقه شرق خوزستان می‌شود، خواستار توقف هرچه سریع‌تر این اقدام شد.
مخالفت نماینده شادگان با احداث سد مارون ۲

مجید ناصری نژاد نماینده مردم شادگان در تذکری شفاهی در جلسه روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «توقع داشتیم در مجلس انقلابی و دولت مردمی آقای رئیسی جلوی لابی های غیرقانونی گرفته شود»، اظهار کرد: پروژه‌ای بدون اخذ مجوزهای زیست محیطی و ماده ۲۳ متاسفانه در ردیف بودجه ای برای منابع در نظر گرفته شده و این خلاف قانون است.

وی افزود: اگر سد مارون ۲ ساخته شود، تالاب شادگان، نخلستان‌های شادگان، ماهشهر، رامشیر، رامهرمز، هندیجان و بهبهان از بین خواهند رفت و ساکنان آنها مجبور به مهاجرت خواهند شد.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: چگونه است که برای یک طرح غیرقانونی در مجلس براساس لابی و ارتباطات غیرقانونی، بودجه قرار می دهیم، این چه اقدامی است؟ باید جلوی این کار را بگیریم. این موضوع خلاف بین قانون است که مجلس برای این پروژه غیرقانونی بودجه ای را در ردیف‌ها قرار داده‌ است؛ این تخلف در بودجه باید حذف شود در غیر این صورت احداث این سد موجب نابودی کل منطقه شرق خوزستان خواهد شد.

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.