میانگین استفاده از ماسک در شادگان زیر ۲۰ درصد است

التزام - مدیر شبکه بهداشت و درمان شادگان با ابراز نگرانی از عادی انگاری در وضعیت خطرناک شیوع کرونا در این شهرستان گفت: میانگین استفاده از ماسک در شادگان به زیر ۲۰ درصد رسیده است.
میانگین استفاده از ماسک در شادگان زیر ۲۰ درصد است

نوراله طاهری اظهار داشت: براساس بررسی‌های انجام شده کمتر از ۲۰ درصد از شهروندان شادگانی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند که این میزان بسیار کم و نگران کننده است.

وی با بیان اینکه میانگین استفاده از ماسک در اداره ها و دستگاه های اجرایی شادگان ۴۰ درصد و در بازار نیز کمتر از ۲۰ درصد است گفت: با توجه به این آمار و عادی انگاری، تغییر رنگ کرونایی شادگان از رنگ آبی به نارنجی در روزهای آینده پیش‌بینی می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شادگان اظهار  داشت: هرگونه بی‌توجهی، سهل انگاری و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، حضور در تجمع‌ها و مراکز پرتردد، زمینه ساز شدت چرخش و انتقال کرونا در شهرستان به شمار می آید ولی مردم شادگان بدون توجه به هشدارها در تجمع ها و مراسم عزاداری شرکت می‌کنند.

وی بیان کرد: در چند روز اخیر مورد مثبت کرونایی در شهرستان شادگان گزارش نشده ولی نباید رفتار مردم در برابر این ویروس عادی باشد.

طاهری خواستار رعایت فاصله گذاری اجتماعی در سطح بازار و اصناف شادگان شد و افزود: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح اصناف شهرستان شادگان پایین است و در این راستا ۶۰ اخطار به اصناف و رستوران های متخلف داده شد.

مدیرش شبکه بهداشت و درمان شادگان با بیان اینکه ۶۹ درصد جمعیت روستایی در شادگان و ۶۱ درصد جامعه هدف جمعیت شهری دُز اول واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند افزود: ۴۸ درصد جمعیت روستایی و ۴۱ درصد جامعه هدف جمعیت شهری شادگان نیز دُز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند که با این آمار باید نگران فراگیری سویه جدید اُمیکرون در این شهرستان بود.

شهرستان شادگان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت زیر نظر خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان است.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.