کم فروشی موادغذایی بیشترین شکایت در خوزستان است

التزام - سرپرست اداره کل استاندارد خوزستان بیشترین شکایت مردم این استان را در خصوص کم فروشی مواد غذایی عنوان کرد و گفت: برخی مواد غذایی بسته بندی شده وزن کمتری نسبت به وزن درج شده بر روی بسته دارند.
کم فروشی موادغذایی بیشترین شکایت در خوزستان است

علی داودی بیان کرد: به همین منظور ماموریت ویژه ای به اداره اندازه شناسی اوزان و مقیاسها برای کنترل کمی مواد غذایی پیش بسته بندی سپرده شد تا در این خصوص تحقیق لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه  صیانت از حقوق مصرف کننده در خصوص کنترل کمی مواد غذایی پیش بسته‌بندی یکی از وظایف این اداره کل است افزود:  این ماموریت در قالب طرح نوروزی از سوی کارشناسان اداره اندازه شناسی با بازرسی و نمونه برداری انجام می شود.

داودی  گفت: در این اداره بازرسی و نمونه برداری از مواد غذایی پیش بسته بندی از قبیل انواع چای، کلوچه، قند،ماکارونی، دستمال کاغذی، ادویه ،پفک، چیپس در سطح بازار  بازرسی هایی انجام گرفته و آزمون های مربوطه در حوزه اندازه شناسی قانونی صورت می گیرد تا متخلفان به مراجع قضایی معرفی شوند.

سرپرست اداره کل استاندارد خوزستان اظهار داشت: در قالب این طرح تا کنون از  ۲۵ نمونه مواد غذایی خریداری شده از بازار ۱۶ نمونه قبول و ۹ نمونه دیگر مطابق با استاندارد های مربوطه نبوده است.

داودی اظهار داشت: در سال آینده طرح کنترل کمی پیش بسته بندی در حوزه اندازه شناسی قانونی به طور گسترده در سطح استان خوزستان اجرا خواهد شد.

وی از شهروندان خواست با ارسال کد ۱۰ رقمی درج شده در زیر علامت استاندارد کالاها به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ از اصالت نشان استاندارد بر روی کالا مطمئن شوند.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.