تعرفه گمرکی واردات ۲۲۰ قلم کالای اساسی به عراق حذف شد

التزام - رئیس اتاق بازرگانی اهواز با اشاره به حذف عوارض گمرکی واردات ۲۲۰ کالاهای اساسی به کشور عراق به مدت ۲ ماه اظهارداشت: از تولیدکنندگان و صادرکنندگان خواسته می شود از این فرصت برای افزایش حجم مبادلات تجاری با عراق استفاده کنند.
تعرفه گمرکی واردات ۲۲۰ قلم کالای اساسی به عراق حذف شد

شهلا عموری با اشاره به اینکه این کالاها شامل برخی اقلام غذایی، مصالح ساختمانی و همچنین مواد اولیه ویژه کارخانجات است اظهارداشت: موضوع حذف تعرفه گمرکی ویژه کالاهای وارداتی به عراق از سوی دولت این کشور ابلاغ شد که این موضوع باعث افزایش حجم صادرات ایران به عراق خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه فعالان اقتصادی کشور و بخصوص استان خوزستان می‌توانند از این فرصت به بهترین شکل ممکن در راستای افزایش حجم صادرات غیرنفتی استفاده کنند گفت: بر اساس مصوبه هیات وزیران کشور عراق، امکان تمدید مهلت صفر شدن عوارض گمرکی کالاهای اساسی به این کشور وجود دارد.

نائب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق افزود: از دستگاه‌های متولی در حوزه تجارت خارجی درخواست می‌شود با توجه به فرصت ایجاد شده برای توسعه مبادلات، فرآیند توسعه صادرات از مرزها به کشور عراق را بیش از پیش تسهیل کنند.

بر اساس این گزارش، هیات وزیران کشور عراق، معافیت از تعرفه گمرکی ۲۲۰قلم کالای وارداتی به این کشور را ۱۵ مارس ۲۰۲۲ تصویب کرد.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.