۳۰ خوزستانی در اثر حوادث چهارشنبه سوری به مراکز درمانی منتقل شدند

التزام - مدیر روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: ۳۰ نفر از هموطنان خوزستانی در اثر حوادث چهارشنبه سوری تا ساعت هفت صبح امروز- چهارشنبه- به مراکز درمانی منتقل شدند.
۳۰ خوزستانی در اثر حوادث چهارشنبه سوری به مراکز درمانی منتقل شدند

عارف شرهانی بیان کرد: مصدومان مربوط به شهرستان‌های اهواز، گتوند، بهبهان، اندیمشک، سربندر، هندیجان، امیدیه ، آبادان و مسجدسلیمان در رده های سنی یک تا ۳۹ ساله و یک نفر ۷۳ ساله بودند.

وی افزود: مصدومان شامل ۲۷ نفر مرد و سه نفر زن اعلام شدند و بیشتر از شهرستان اهواز بودند؛ محل آسیب این افراد بیشتر از ناحیه صورت، دست و چشم و تعدادی تروما به چشم و صورت ثبت شده است.

شرهانی ادامه داد: سوختگی مجروحان درجه یک تا سه و سطح سوختگی از یک تا ۵۰ درصد گزارش شده که به بیمارستان های طالقانی، امام خمینی(ره) و نفت اهواز انتقال یافتند.

مدیر روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ خوزستان گفت: ۱۲ نفر از این تعداد بستری هستند و یک نفر از بهبهان در آی سی یو بستری است.

بر اساس این گزارش در شب چهارشنبه آخر سال امسال ۱۱۷ پایگاه اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای خدمات رسانی آماده باش بودند و ۴۵ پایگاه شهری به صورت مستقیم با همکاری نیروی انتظامی، آتش نشانی و هلال احمر وظیفه امدادرسانی را انجام دادند.

تمام بیمارستان‌های خوزستان به ویژه سوانح و سوختگی برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان احتمالی چهارشنبه سوری در آماده باش کامل قرار داشتند.

همچنین  آمبولانس‌های اورژانس ۱۱۵ در مناطق پرتردد شهر اهواز از جمله زیتون کارمندی و کیانپارس مستقر بودند؛ در چهارشنبه سوری پارسال ۱۲ نفر مصدوم شدند.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.