۸۰ درصد مجوزهای کسب و کار بازنگری و شفاف شد

التزام - وزیر اقتصاد با بیان اینکه 80 درصد از 1280 مجوز کسب و کار بازنگری و شفاف شده است، گفت: وزارت اقتصاد، وزارت صمت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نفت، وزارت تعاون تقریبا و دستگا‌های تابعه به شکل 100 درصد به درگاه ملی مجوهاز متصل شده‌اند.
۸۰ درصد مجوزهای کسب و کار بازنگری و شفاف شد

سید احسان خاندوزی امروز در ارتباط تصویری با خبر ساعت ۱۴ سیما اظهارداشت: امروز که با شما صحبت می‌کنیم اولا ۱۲۸۰ مجوز به عنوان تعداد قطعی مجوزهای صادره از طرف دستگاه‌های اجرایی کشور به طور کامل پرونده آن بسته شده برای این مجوزها بیش از ۸۰ درصد تک تک مجوزها در هیات مقررات زدایی و پیش‌جلسات آن کاملا شرایط شفاف و دقیق و غیرقابل تفسیر با حذف امضاهای طلایی رخ داده است. 

وی با بیان اینکه اکثریت قاطع دستگاه‌های اجرایی کشور همکاری کردند، افزود: امروز خیلی خوشحالم که این خبر رو اعلام کنم که اتفاقی که سال‌های سال به طور می‌انجامید، با دستور آقای رئیس جمهور و همکاری خوب مدیران کشور در مرحله شفاف‌سازی مجوزها رخ داده است.

وزیر اقتصاد گفت: در مرحله اتصال به سامانه مجوزها آنجا هم چند دستگاه پیشرو داریم که به صورت ۱۰۰ درصد حکم قانون رعایت شده است. وزارت اقتصاد، وزارت صمت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نفت، وزارت تعاون تقریبا و دستگا‌های تابعه به شکل ۱۰۰ درصد متصل شده‌اند.

وی ادامه داد: باقی دستگاه‌ها مشکلات فنی داشتند که باید برنامه‌نویسی سامانه خودشان را تغییر می‌دادند اتصال لینک‌های سامانه‌ها رخ می‌داد و امیدوار هستم تا ۱۵ روزی که به روز اجرایی شدن قانون باقی مانده است، بتوانیم خبر خوب و کمک‌کننده‌ای به تولیدکنندگان و کارآفرینانی که مدت‌ها در صف دریافت مجوز می‌ماندند، بدهیم.

خاندوزی تصریح کرد: برخی دستگاه‌ها مانند وزارت آموزش و پرورش مشکلات جدی در این حوزه دارد و در بیرون از دولت شهرداری تهران تلاش‌های خوبی انجام داده اما سرعت آن به نحو مطلوب نیست. امیدواریم در مهلت ۱۵ روز باقی مانده سایر دستگاه‌ها هم به این سامانه متصل شوند.

منبع: فارس

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.