به پایداری فضای سبز اهواز توجه نشده است

التزام - رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر اهواز گفت: در چند سال گذشته بیش از یک میلیون نهال در اهواز کشت شده است اما به دلیل عدم توجه به اصل مهم پایداری کشت با شرایط کنونی روبه‌رو هستیم.
به پایداری فضای سبز اهواز توجه نشده است

محمدمهدی مطیعی  در جشن هفته درختکاری که امروز (۱۸ اسفندماه) برگزار شد، با اشاره به لزوم تنوع‌بخشی کشت در اهواز اظهار کرد: در خصوص تنوع‌بخشی کشت به صورت کمی و کیفی برنامه‌ریزی مدونی وجود دارد و کار با کمک مجموعه سازمان پارک‌ها جلو رفته است. البته نمی‌گوییم کار مطابق انتظار و مطلوب است اما اگر قرار است پیوست پایدار در کاری حاکم باشد باید بر اساس برنامه مدون و زمان‌بندی شده کار پیش برود.

وی افزود: در چند سال گذشته بیش از یک میلیون نهال در اهواز کشت شده است اما همچنان با چنین وضعیتی روبه‌رو هستیم که این مساله نشان می‌دهد به اصل مهم پایداری کشت توجه نشده است بنابراین طرحی در این خصوص پیش‌بینی شده که به صورت ویژه به بحث پایداری بپردازیم.

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر اهواز گفت: در خصوص کار در زمینه پایداری مجموعه‌ای متشکل از سازمان‌های ذی ربط دیگر تحت عنوان “سفیران سبز اهواز” پیش‌بینی شده و از آن‌ها کمک گرفته‌ایم و اقدامات خوبی انجام شده است. بر اساس صحبت با تک‌تک کلانشهرهای کشور در بحث غنای کار، نه تنها چیزی از دیگر کلانشهرها کم نداریم بلکه به مراتب به موارد بیشتری از نظر کمی و کیفی پرداخته‌ایم.

مطیعی افزود: دست سرمایه‌گذاران بخش خصوصی که حاضر هستند در حوزه محیط زیست، فضای سبز و پارک‌ها فعالیت کنند را می‌بوسیم و از ظرفیت این عزیزان استفاده می‌کنیم تا شرایط شهر از نظر فضای سبز تغییرات شگرفی داشته باشد و بتوانیم سرمان را در این حوزه بلند کنیم.

وی با اشاره به تلاش برای استفاده از فضای سبز موجود بیان کرد: با هم‌فکری شهردار اهواز بحث جلوگیری از قلع و قمع درختان در حوزه شهری و اصلاح روشنایی پارک‌ها به منظور استفاده از فضای سبز موجود در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر اهواز گفت: بحث تفکیک زباله‌های بیمارستانی و عفونی و طرح تفکیک زباله از مبدأ نیز در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.

وی افزود: کلیات طرح تفکیک زباله از مبداء تایید شده و چکش‌کاری نهایی در این خصوص به منظور ورود سرمایه‌گذار در حال انجام است و احتمالاً از ابتدای فروردین‌ماه وارد فاز اجرایی می‌شود.

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.