۴۳۶ هزار خوزستانی همچنان برای تزریق واکسن کرونا مقاومت می‌کنند

التزام - سخنگوی ستاد مدیریت کرونا خوزستان با بیان اینکه تاکنون تعداد ۴۳۶ هزار نفر در خوزستان نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام نکرده اند گفت: واکسیناسیون به خصوص تزریق دُز سوم نقش موثری در پیشگیری از بیماری و کاهش مرگ و میر دارد.
۴۳۶ هزار خوزستانی همچنان برای تزریق واکسن کرونا مقاومت می‌کنند

دکتر سیدمحمد علوی سه شنبه در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: میزان واکسن تاخیری های نوبت دوم در استان حدود ۱۳ درصد بوده همچنین تاخیری های نوبت سوم یک میلیون و ۲۹۰ هزار معادل ۵۷ درصد است.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته پنج هزار و ۷۶۸ بیمار کرونایی به مراکز بهداشتی، درمانی و بیمارستان های خوزستان مراجعه کردند که این میزان نسبت به روز گذشته ۸۴۰ مورد بیشتر شده است.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا خوزستان گفت: در همین بازه زمانی ۴۸ بیمار در بیمارستان های این استان بستری شدند که نسبت به روز قبل  یک نفر کمتر شده است. 

شناسایی ۵۷۳ بیمار جدید کرونایی طی یک روز در خوزستان

وی از شناسایی ۵۷۳ بیمار جدید در شبانه روز گذشته  در خوزستان خبر داد و گفت: این میزان نسبت به روز قبل از آن ۱۳۶ نفر بیشتر شده است.  

علوی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، هفت نفر در خوزستان به دلیل ابتلا به کرونا، جان باختند که این میزان نسبت به روز قبل ۱۰ نفر کمتر شده است.

وی با اشاره به اینکه روند کاهشی بیماری و موارد فوت ناشی از کرونا همچنان در استان ادامه دارد افزود: این روند در بعضی مواقع با افت و خیز و نوسان همراه است.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا خوزستان گفت: تاکنون بیش از هفت میلیون واکسن در این استان تزریق شده که پوشش نوبت اول ۸۵ درصد، نوبت دوم ۷۲.۸ و نوبت سوم ۳۰.۷ درصد است.

علوی گفت: تاکنون حدود ۱۰.۲ درصد کودکان پنج تا ۱۱ سال در خوزستان واکسینه شده اند.

در حال حاضر یک شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۱۲ شهرستان نارنجی و ۱۴ شهرستان زرد کرونایی هستند.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.