کشف ۲مزرعه استخراج رمز ارز غیرمجاز در اهواز

التزام - مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: طی ۲ هفته گذشته تاکنون ۲مزرعه استخراج رمز ارز غیرمجاز در کلانشهر اهواز کشف و جمع آوری شد.
کشف ۲مزرعه استخراج رمز ارز غیرمجاز در اهواز

عبدالحمیدعباس شیاری  با اشاره به ضرورت جمع آوری دستگاه های استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز اظهار کرد: با تلاش نیروی انتظامی و دستور مقام قضایی و در راستای کمک به پایداری شبکه، تعداد ۱۷دستگاه ماینر غیرمجاز در مناطق پادادشهر و گلدشت اهواز و در قالب ۲ مزرعه کشف و ضبط شد.

وی گفت: اختلاف هزینه برق مصرفی برای تولید رمزارز با قیمت جهانی و سود قابل توجه از این روش، باعث بکارگیری گسترده ماینرهای غیرمجاز شده که با تلاش نیروی انتظامی و دستگاه قضائی و همیاری مردم درحال شناسایی و جمع اوری این دستگاه ها هستیم.

عباس شیاری افزود: مجموعه برق اهواز همواره با تمام توان خود در جهت برخورداری شهروندان از شبکه ای پایدار تلاش می کند و با اجرای طرحهای تاب آوری شبکه و مقابله با انشعاب های غیرمجاز و ساماندهی، در راستای اصلاح و توسعه بخش های فرسوده شبکه گام بر می دارد.

وی ادامه داد: از شهروندان انتظار داریم با رعایت الگوی مصرف و کمک به شناسائی دارندگان برق غیرمجاز و دستگاههای استخراج رمز ارز غیرقانونی ما را در برخورداری از شبکه پایدار و با ولتاژ کیفی یاری کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز خاطرنشان کرد: همشهریان می‌توانند با همکاری در شناسایی و کشف دستگاه های ماینر غیرمجاز به حفظ پایداری شبکه برق و ارائه خدمات مطلوب کمک کرده و تا مبلغ ۲۰۰میلیون ریال جایزه نقدی دریافت کنند.

شهروندان می توانند برای اطلاع رسانی در خصوص ماینرهای غیرمجاز از طریق « اپلیکیشن برق من » ، « سامانه اینترنتی www.tavanir.org.ir/samaat » و نیز با شماره گیری ۱۲۱ و ۱۵۲۱ جهت ثبت گزارش برای معرفی اماکن غیرمجاز استخراج رمز ارز اقدام کنند.

پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.