گرد و غبار خوزستان ۵۶ نفر را راهی مراکز درمانی کرد

التزام - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اعلام کرد: گرد و غبار که از روز جمعه گذشته وارد خوزستان شده ۵۶ نفر را راهی مراکز درمانی کرد.
گرد و غبار خوزستان ۵۶ نفر را راهی مراکز درمانی کرد

عرفان مردانی در توییتی نوشت: ‏با وجود اینکه اثرات زیانبار پدیده گرد و غبار و آلودگی هوا بر سلامت مردم در طول زمان خود را نشان می‌دهد اما در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل غلظت بالای گرد و غبار،۵۶ بیمار در شهرستان‌های درگیر با این پدیده در خوزستان به بیمارستان‌ها مراجعه کردند که ۱۰ نفر از آنها بستری شدند.

بر اساس اعلام کارگروه آلودگی هوای خوزستان ساعت کاری تمامی ادارات خوزستان برای صبح امروز شنبه با ۲ ساعت تاخیر اعلام شد و ادارات شهرستان‌های اندیمشک، دزفول، شوشتر و بهبهان به دلیل ماندگاری شرایط جوی تعطیل اعلام شدند.

با وقوع پدیده گرد و غبار در برخی نقاط خوزستان از صبح جمعه میزان آلودگی هوا در خرمشهر به ۵۴ برابر حد مجاز و در آبادان و شادگان به ۴۷ برابر حد مجاز رسید.

به دلیل بروز پدیده گرد و غبار در مجموع ۶ پرواز ورودی و خروجی روز شنبه فرودگاه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اهواز باطل و یا با تاخیر انجام شد.

اداره کل هواشناسی خوزستان منشاء این گرد و غبار را کشور عراق اعلام کرده و با صدور اطلاعیه سطح نارنجی اعلام کرد: این توده ابتدا بر مناطق نیمه غربی و سپس سایر مناطق خوزستان از اواسط روز جمعه تا اوایل روز شنبه سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا  خواهد شد.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.