کشف تعداد ۱۱۴ دستگاه رمز ارز غیر مجاز در سه شهر خوزستان

التزام - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: ۱۱۴ دستگاه رمز ارز غیر مجاز در شهرهای آبادان، شادگان و شوشتر با همکاری عوامل انتظامی کشف و جمع‌آوری شد.
کشف تعداد ۱۱۴ دستگاه رمز ارز غیر مجاز  در سه شهر خوزستان

علی خدری با بیان اینکه میزان ظرفیت برق مصرفی این تعداد ماینرها  ۲۲۸ کیلو وات ساعت می باشد اظهار داشت: با همکاری مراجع قضایی و انتظامی  با مراکز غیر مجاز سرقت انرژی برخورد قانونی خواهد شد و از همه هم استانی ها می خواهیم برای پایداری شبکه برق  با این شرکت همکاری داشته باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: هم استانی ها برای کمک به اقتصاد، آرامش و امنیت جامعه در صورت اطلاع از این‌گونه موارد، مراتب را از طریق پلیس ۱۱۰ و حراست اداره برق شهرستان ها، یا از طریق سامانه سمات که لینک آن در اپلیکیشن “برق من” موجود است، و یا با ارسال پیامک به شماره ۱۰۰۰۲۰۰۰۱۰۰۸۷۸ حراست شرکت توزیع نیروی برق خوزستان اطلاع دهند.

دستگاه‌های ماینر، علاوه بر مصرف بالای برق و استفاده از تعرفه‌ ارزان، خسارت زیادی به شبکه‌ توزیع برق وارد کرده و بخشی از خاموشی‌ ناخواسته را سبب می‌شوند.

پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.