سرکشی تولیدکنندگان لوازم خانگی در برابر مصوبه ستاد تنظیم بازار

التزام - سرکشی تولیدکنندگان از مصوبه ستاد تنظیم بازار درحالی انجام می شود که مسئولان وزارت صنعت چندین بار بر غیرقانونی بودن افزایش قیمت لوازم خانگی تاکید و اعلام کرده بودند باید قیمت ها اصلاح شود.
سرکشی تولیدکنندگان لوازم خانگی در برابر مصوبه ستاد تنظیم بازار

چهارم اسفند ماه بود که معاون اول رئیس جمهور در جلسه ستاد تنظیم بازار از افزایش قیمت های لوازم خانگی انتقاد کرد و مقرر شد براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار چنانچه تولیدکنندگان لوازم خانگی قیمت های خود را در بازار واقعی نکنند برنامه ریزی لازم برای آزادسازی واردات متناسب با نیاز مردم انجام خواهد شد.

از این صحبت ها نزدیک به یک هفته می گذرد اما متاسفانه نه قیمتی کاهش پیدا کرده  ونه تولیدکنندگان حاضر به اعلام لیست جدید قیمت های خود به بازار هستند.

مشاهدات از بازار نشان می دهد اکثر فروشندگان لوازم خانگی با انتقاد از عدم برگشت قیمت ها می گویند تولیدکنندگان تصمیمی به کاهش قیمتها ندارند اما از آن طرف ما به دلیل رکود بازار مجبوریم تخفیفات بالایی را اعمال کنیم تا شاید خریدار رغبتی به خرید محصولات داشته باشد.

سرکشی تولیدکنندگان از مصوبه ستاد تنظیم بازار درحالی انجام می شود که مسئولان وزارت صنعت چندین بار بر غیرقانونی بودن افزایش قیمت لوازم خانگی تاکید و اعلام کرده بودند باید قیمت ها اصلاح شود. اما متاسفانه با وجود تمام این صحبتها کسی حریف تولیدکنندگان لوازم خانگی نشده و آنها هیچ تصمیمی به کاهش قیمت ها ندارند.

البته رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در چندین مصاحبه اعلام کرده است که برخی از تولیدکنندگان قیمت ها را اصلاح کردند اما متاسفانه در عمل خبری از کاهش قیمت ها نیست و حتی تولیدکنندگان حاضر به ارائه لیست جدید به بازار نیستند.

این موضوع نشان می دهد فقط کاهش قیمت ها به صورت شفاهی مطرح شده و عملا هیچ لیست جدید قیمتی توسط تولیدکنندگان ارائه نشده است.

درحال حاضر بازار خرید فروش لوازم خانگی در رکود مطلق قرار گرفته و اظهارات متعدد در لزوم کاهش قیمت ها عاملی شده تا مردم دست ازخرید بردارند اما از آن طرف تولیدکننده تحت تاثیر این رکود قرار نگرفته و تمایلی به کاهش قیمت ها ندارد.

این درحالیست که درشب عید بازار کالاهای مصرفی رونق قابل توجهی داشت ولی عدم نظارت کافی و  اعلام تصمیمات غیرکارشناسی و یکه تازی تولیدکنندگان در افزایش قیمتها عاملی شده تا بازار بلاتکلیف تر از ماه های گذشته باشد.

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.