کاهش ۵۰ درصدی فروش گوشت قرمز در اهواز

التزام - رییس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز و مرغ اهواز گفت: توان خرید مردم در گوشت قرمز بسیار پایین است و با کاهش حدود ۵۰ درصدی در فروش گوشت قرمز در بازار مواجه شده‌ایم.
کاهش ۵۰ درصدی فروش گوشت قرمز در اهواز

سید اصغر حسینی بهارانچی در خصوص بازار گوشت قرمز اظهار کرد: گوشت قرمز از نظر موجودی مشکلی ندارد و کمبودی در این خصوص نداریم و در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی مخلوط حدود ۱۵۰ هزار تومان است.

وی افزود: اعلام خرید دام زنده به قیمت هر کیلوگرم ۶۲ هزار تومان از طرف شرکت پشتیبانی امور دام و بحث صادرات، قیمت نهاده‌های دامی و قاچاق دام زنده از دلایل گران شدن گوشت قرمز است که این شرایط همچنان نیز ادامه دارد و این موضوع سراسری بوده است.

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز و مرغ اهواز گفت: توان خرید مردم در گوشت قرمز بسیار پایین است و با کاهش حدود ۵۰ درصدی در فروش گوشت قرمز مواجه شده‌ایم.

حسینی بهارانچی عنوان کرد: اگر شرایط جدیدی مانند افزایش میزان صادرات یا افزایش درخواست میزان خرید دام زنده به وجود نیاید، بعید می‌دانم که قیمت گوشت قرمز در آینده افزایش چندانی داشته باشد.

وی در خصوص قیمت گوشت در بازار شب عید بیان کرد: این موضوع قابل پیش بینی نیست و نمی‌توان گفت قیمت اقلامی همچون گوشت قرمز افزایش خواهد داشت یا خیر. باید منتظر شرایط حاکم بر بازار در آن زمان باشیم.

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز و مرغ اهواز در خصوص مرغ نیز گفت: بازار مرغ در اهواز آرام است و قیمت خرید مرغ برای فروشندگان، هر کیلوگرم ۲۶ تا ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان است که با قیمت ۲۸ هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد. در بحث مرغ، کمبودی وجود ندارد و این کالا در بازار اهواز در روندی تعادلی قرار گرفته است.

حسینی بهارانچی ادامه داد: اگر چه تخم‌مرغ از نظر فراوانی مشکلی ندارد اما قیمت آن در بازار، همچنان دو نرخی است و قیمت آزاد هر عدد تخم‌مرغ، یک هزار و ۸۰۰ تومان و نرخ دولتی آن، یک هزار و ۴۰۰ تومان است.

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.