سازمان هواپیمایی: نرخ بلیت هواپیما تحت کنترل است

التزام - همزمان با انتشار اخباری مبنی بر افزایش ۳۰۰ هزار تومانی بلیت هواپیما، سازمان هواپیمایی کشوری اعلام‌کرد: نرخ بلیت پروازهای داخلی همه شرکت‌های هواپیمایی در محدوده نرخ تعیین شده بوده و این سازمان روی قیمت‌ها نظارت دارد.
سازمان هواپیمایی: نرخ بلیت هواپیما تحت کنترل است

سازمان هواپیمایی کشوری در مورد برخی اظهارنظرها در خصوص افزایش نرخ بلیت توسط شرکت‌های هواپیمایی اعلام‌کرد: پس از صدور مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر حذف محدودیت ۶۰ درصدی پذیرش مسافر در آذرماه امسال و متعاقب آن تصویب شورای عالی هواپیمایی کشوری مبنی بر کاهش نرخ بلیت هواپیما، شرکت‌های هواپیمایی اقدام به کاهش متوسط  ۱۵ درصدی نرخ بلیت پرواز کردند.

براساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، فهرست نرخ بلیت‌های پروازهای داخلی در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی درج شده و برای عموم قابل مشاهده است که طبق بررسی‌های انجام گرفته در بسیاری از موارد پایین‌تر از نرخ‌نامه اعلامی به فروش رسیده است.

سازمان هواپیمایی کشوری درباره اضافه شدن مالیات بر ارزش افزوده به نرخ بلیت پروازهای داخلی، این افزایش مبلغ را براساس تصویب مجلس شورای اسلامی و ابلاغ سازمان مالیاتی کشور اعلام‌کرد.

در این اطلاعیه آمده است: با نظارت میدانی و رصد سیستم‌ها و کانال‌های فروش بلیت توسط کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری و همچنین پیگیری گزارش‌های مردمی، نرخ ها تحت کنترل بوده و نسبت به چگونگی ارائه بلیت هواپیما نظارت‌های لازم و مستمر انجام می‌شود.

سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرده است: به مسافران بخش هوایی اکیدا توصیه می‌شود برای تهیه  بلیت از مراکز و کانال‌های فروش معتبر و دارای مجوز اقدام کنند و در صورت مشاهده فروش بلیت خارج از نرخ‌نامه اعلام شده، مراتب را از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری به نشانی www.caa.gov.ir اطلاع دهند تا اقدام مقتضی در برخورد با هرگونه تخلفات احتمالی انجام شود.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.