در ۹ ماه؛ ۶۵۹ نفر در حوادث رانندگی خوزستان جان باختند

التزام - مدیرکل پزشکی قانونی خوزستان گفت: ۶۵۹ نفر در ۹ ماه نخست امسال در حوادث رانندگی در مناطق درون و برون شهری خوزستان جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۷.۳ درصد افزایش دارد.
در ۹ ماه؛ ۶۵۹ نفر در حوادث رانندگی خوزستان جان باختند

دکتر سیدفرزاد حسینی افزود: از این تعداد فوتی‌ ۵۵۶ مرد و ۱۰۳ زن بودند.
وی گفت: تعداد فوتی‌های حوادث رانندگی در ۹ ماه نخست پارسال در خوزستان ۶۱۴ نفر بود که نشان دهنده افزایش تلفات ۴۵ نفری در ۹ ماه امسال است.
حسینی ادامه داد: در ۹ ماه امسال تعداد ۱۲ هزار و ۱۳۲ نفر به دلیل صدمه ناشی از حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی خوزستان مراجعه کردند که این تعداد نسبت به مدت مشابه پارسال که ۱۰هزار و ۷۱۱ نفر بود ۱۳.۳ درصد افزایش نشان‌ می‌دهد.
وی افزود: از کل مراجعان صدمه دیده ناشی از تصادفات رانندگی در ۹ ماه امسال تعداد ۲ هزار و ۹۴۴ نفر زن و ۹ هزار و ۱۸۸ نفر مرد بودند.
شدیدترین تصادف رانندگی امسال در خوزستان در دی گذشته در جاده اهواز – خرمشهر بود که براثر برخورد پنج دستگاه خودرو ۱۰ نفر فوت کردند.
جاده بهبهان – رامهرمز نیز در همین ماه شاهد تصادف زنجیره‌ای ۴۹ دستگاه خودرو بود که در جریان آن نیز پنج نفر جان باختند و ده‌ها نفر مصدوم شدند.

بنا به اعلام رییس پلیس راه خوزستان دلیل وقوع بیشتر تصادفات رانندگی بی احتیاطی ، توجه نکردن به جلو و رعایت نکردن فاصله طولی، واژگونی ناشی از سبقت غیرمجاز و تخطی از سرعت مطمئنه ، نبود دید کافی ناشی از مه آلودگی و شتاب زدگی بوده است.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.