آبرسانی به هزار روستای محروم تا ۳ ماه آینده

التزام - رییس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو با اشاره به سرمایه‌گذاری ۳۰ هزار میلیارد تومانی برای اجرای طرح‌های آبرسانی به ۱۰ هزار روستای کشور، گفت: آبرسانی به یک‌هزار روستای محروم ظرف ۳ ‌ماه آینده محقق می‌شود.
آبرسانی به هزار روستای محروم تا ۳ ماه آینده

«میثم جعفرزاده» افزود: در سال‌های گذشته فعالیت‌های آبرسانی به روستاها انجام شده، ولی همچنان در کشور حدود ۸ میلیون نفر از جمعیت روستایی درگیر تنش آبی هستند.

وی ادامه داد: در دولت مردمی برای کاهش تعداد روستاهای دارای تنش، نیازمند یک اقدام جهادی بودیم که در این باره وزارت نیرو، شورایی را با نام جهاد آبرسانی با مرکزی زیرمجموعه همین شورا تشکیل داد که ماموریت ویژه برای آبرسانی و محرومیت‌زدایی به ۱۰ هزار روستای کشور دارد.

رییس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو از اولویت‌بندی روستاها در بحث آبرسانی خبر داد و گفت: با دستور رییس جمهوری در روز دوشنبه عملیات اجرایی آبرسانی به ۷ هزار و ۱۳۸ روستا طبق تفاهم‌نامه‌ با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) آغاز شد.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های آبرسانی در همه استان‌های کشور، خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان، خراسان جنوبی، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و… نسبت به شرایطی که دارند، در اولویت بهبود و اصلاح آبرسانی قرار دارند.

جعفرزاده برنامه زمان‌بندی برای اجرای طرح‌های آبرسانی را ۳۰ ماه اعلام و خاطرنشان کرد: مبلغ اعتباری که برای ۱۰ هزار روستا در نظر گرفتیم ۳۰ هزار میلیارد تومان است.

مشاور وزیر نیرو از اختصاص ردیف بودجه با عنوان محرومیت‌زدایی در بودجه ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: با همراهی نمایندگان مجلس در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ هم این ردیف ادامه خواهد داشت که این اقدام مجلس شورای اسلامی در تسریع روند پروژه‌ها بسیار تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: در سازوکار طرح‌های آبرسانی از همه اقشار مردمی استفاده‌ کرده‌ایم، از همه نهادهای مردمی، ارگان‌های سپاه پاسداران، ستاد اجرایی فرمان امام (ع)، بنیاد مستضعفان و غیره در شورا و مرکز جهاد آبرسانی حضور دارند که می‌توانند با ظرفیت جهادی طبق زمان‌بندی کیفیت مناسب را در آبرسانی به روستاهای دارای تنش ارائه کنند.

جعفرزاده با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی انجام شده در سه ماه پیش رو، طرح‌های آبرسانی ۱۲۱۹ روستا به بهره‌برداری می‌رسد، اضافه کرد: در حال حاضر آب مورد نیاز بسیاری از روستاهای مناطق مرزی، با آبرسانی سیار تامین شده که قصد داریم در این طرح‌ها مدل‌های جدیدی را برای آبرسانی سیار ارائه کنیم.

رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو جمعیت بهره‌مند از اجرای طرح‌های مرحله اول این طرح را سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر عنوان کرد و افزود: آبرسانی به این تعداد جمعیت فقط در مرحله ابتدایی صورت می‌گیرد.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.