خرید تضمینی ۵۸ هزار تن سیب صنعتی از باغداران

التزام - سرپرست دفتر بازرگانی محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اعلام کرد: 58 هزار تن سیب صنعتی به ارزش 680 میلیارد ریال از باغداران و تولیدکنندگان خریداری‌شد.
خرید تضمینی ۵۸ هزار تن سیب صنعتی از باغداران

سعید امید سرپرست دفتر بازرگانی محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در خصوص پرداخت آخرین وضعیت مطالبات خرید تضمینی سیب‌ درختی درجه ۳ در کشور، گفت: در مجموع مقدار ۵۸ هزار تن سیب صنعتی از  6 استان کشور خریداری شده است.

امید ادامه داد: در راستای سیاست‌های حمایتی دولت و در اجرای قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی با ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی در ۴ مهرماه سال جاری، خرید تضمینی سیب‌درختی درجه ۳ (صنعتی) توسط سازمان تعاون روستایی در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، فارس و اصفهان آغاز و تا پایان مهرماه ادامه یافت.

وی با اشاره به استقبال تولیدکنندگان و باغداران برای خرید تضمینی سیب‌درختی درجه ۳ توسط تعاون روستایی، گفت: بر اساس درخواست اعضای کارگروه ۶ استان و ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی، مهلت خرید تضمینی سیب‌درختی درجه ۳ تا تاریخ ۱۰ آبان ماه تمدید شد.

به گفته امید، با توجه به روند افزایش تحویل سیب به مراکز خرید در استان‌های مذکور، برای بار دوم درخواست تمدید زمان خرید تا تاریخ ۲۰ آبان برای استان کهگیلویه و بویراحمد و تا تاریخ ۱۵ آبان برای استان اصفهان تمدید شد.

امید با بیان این که مقدار ۵۸ هزار تن سیب صنعتی به ارزش ۶۸۰ میلیارد ریال از باغداران و تولیدکنندگان خریداری‌شد، خاطرنشان کرد: این میزان خرید در سطح ۶ استان و ۲۲ شهرستان و ۴۴ مراکز خرید انجام شده است.

وی تصریح کرد: تاکنون مبلغ ۶۷۳ میلیارد ریال از مطالبات باغداران پرداخت و طلب ۵ استان کلا تسویه شده است؛ مبلغ ۷ میلیارد ریال باقیمانده طلب استان آذربایجان غربی بوده که تا پایان همین هفته پرداخت و تسویه خواهد شد

منبع: ایلنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.