استفاده از ۶۰ دستگاه تانکر مکنده برای تخلیه پس زدگی فاضلاب در اهواز

التزام - رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: ۶۰ دستگاه تانکر مکنده برای تخلیه آبگرفتگی و پس زدگی فاضلاب در برخی نقاط اهواز بر اثر بارش باران از سوی این سازمان به کار گرفته شده است.
استفاده از ۶۰ دستگاه تانکر مکنده برای تخلیه پس زدگی فاضلاب در اهواز

ابراهیم قنبری بیان کرد: بارندگی ۴۸ ساعت گذشته باعث  پس زدگی فاضلاب  در مناطق ۸، ۶ و یک اهواز شده است که در مناطق ۸ و ۶ میزان پس زدگی فاضلاب و آبگرفتگی شدت بیشتری دارد.

وی گفت: همچون سال های گذشته سازمان آتش نشانی برای تخلیه آب های سطحی و پس زدگی فاضلاب بر اثر بارش باران ورود کرده است و تخلیه آب در این مناطق ادامه دارد.

قنبری با اشاره به تخلیه آب در برخی مناطق اهواز توسط آتش نشانی اظهار داشت: در حال حاضر آبگرفتگی در مناطق کوی رمضان، باهنر، خیابان سبحان و بلوار سلمان منطقه هشت و برخی نقاط منطقه ۶ اهواز برطرف شده است.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز بیان کرد: اگر بارندگی با همین شدت ادامه داشته باشد امکان پس زدگی فاضلاب و  آبگرفتگی در مناطق بیشتری از اهواز وجود دارد.

آبگرفتگی ناشی از طغیان فاضلاب سال گذشته به ساکنان مناطقی از اهواز خسارت وارد کرد.

شرکت آبفای خوزستان توسعه و بهبود شبکه فاضلاب اهواز را از سال گذشته کلید زده است و با توجه به اهمیت این طرح از محل صندوق توسعه ملی ۵۰ میلیون یورو به این پروژه اعتبار تخصیص داده شده است.

به گفته محمد رضا کرمی نژاد مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان با تکمیل پروژه فاضلاب اهواز تا پایان امسال شرایط دفع آب های سطحی و فاضلاب در این شهرستان بهبود می یابد.

بارندگی که از جمعه شب در بیشتر مناطق استان خوزستان شروع شده همچنان ادامه دارد.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.