آژانس بین المللی انرژی: تقاضا برای نفت کاهش می یابد

التزام - آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد افزایش موارد ابتلا به سویه اُمیکرون کووید 19، تقاضا برای نفت در جهان را کاهش خواهد داد.
آژانس بین المللی انرژی: تقاضا برای نفت کاهش می یابد

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد افزایش موارد ابتلا به سویه اُمیکرون کووید 19، تقاضا برای نفت در جهان را کاهش خواهد داد.

IEA در گزارش ماهانه گفت اعلام کرد: «انتظار می رود افزایش موارد ابتلا به کووید 19 به صورت موقتی کند شود اما متوقف نشود و بهبود تقاضا برای نفت نیز در جریان است.»

در این گزارش آمده است: «اقدامات جدیدی که برای مهار گسترش ویروس اعمال شده است، احتمالاً در مقایسه با موج های قبلی کرونا، تأثیر ضعیف‌ تری بر اقتصاد خواهد داشت.»

آژانس بین المللی انرژی با اشاره به افزایش حفاری ها اعلام کرد آمریکا بیشترین افزایش تولید را برای دومین ماه متوالی به خود اختصاص خواهد داد.

همچنین اگر گروه اوپک پلاس به طور کامل محدودیت های تولید توافق شده خود را باز کند، تولید سالانه عربستان و روسیه نیز می تواند در سال آینده رکورد بزند.

در این صورت، عرضه نفت در جهان در سال آینده می تواند ۶٫۴ میلیون بشکه در روز بالاتر رود؛ این درحالی است که  عرضه نفت در جهان در سال ۲۰۲۱ روزانه ۱٫۵ میلیون بشکه افزایش یافته است.

IEA، پیش بینی خود از تقاضا برای نفت در سال جاری و سال آینده میلادی را ۱۰۰ هزار بشکه برای هر سال کاهش داده است. دلیل این کاهش بیشتر به علت محدودیت های مسافرت ها و کاهش سوخت جت عنوان شده است.

منبع: فارس

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.