اعتبار ۲۰ هزار میلیارد ریالی برای توسعه گازرسانی روستایی

التزام - بر اساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ و به‌منظور توسعه گازرسانی روستایی در کشور، بودجه ۲۰ هزار میلیارد ریالی پیش‌بینی شده است.
اعتبار ۲۰ هزار میلیارد ریالی برای توسعه گازرسانی روستایی

گازرسانی روستایی به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی دولت با هدف توزیع عادلانه انرژی در کشور و صرفه‌جویی در مصرف سوخت مایع اجرایی شده است.

در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ نیز با هدف توسعه گاز رسانی روستایی، وزارت نفت مکلف به تامین اعتبار ۲۰ هزار میلیارد ریالی از محل سهم ۱۴.۵ درصدی شرکت ملی گاز ایران است.

بر اساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، وزارت نفت از طریق شرکت ملی گاز ایران مکلف است از محل ۱۴.۵ درصد این شرکت تا میزان ۲۰ هزار میلیارد ریال نسبت به گاز رسانی روستایی و اتمام طرح‌های نیمه‌تمام گاز رسانی روستایی، تداوم گاز رسانی با اولویت گازرسانی به شهرها و روستاهای استان سیستان و بلوچستان و استان‌های نفتخیز و گازخیز، استان‌های رویشی زاگرس، مناطقی که از لحاظ گازرسانی شهری و روستایی پایین‌تر از متوسط کشور هستند و همچنین روستاهای واقع در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور خداقل دو برابر سرانه اقدامات لازم را به عمل آورد.

همچنین شرکت ملی گاز ایران موظف به گازرسانی تا درب مدارس و مساجد روستایی است.

آیت‌الله سید ابراهیم رییسی  امروز با حضور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه ۱۴۰۱ را تقدیم مجلس کرد.

بر اساس ماده واحده لایحه بودجه پیشنهادی دولت، بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور از حیث منابع و مصارف بالغ بر سی و شش میلیون و سیصد و ده هزار و هفتصد و چهار میلیارد و ششصد و بیست و هشت میلیون (۳۶.۳۱۰.۷۰۴.۶۲۸.۰۰۰.۰۰۰) ریال است.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2022 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.