ایجاد ۳۸ هزار شغل در قالب مشاغل خانگی از اول سال قبل تاکنون

التزام - سرپرست معاون کارآفرینی وزارت کار گفت: از سال قبل تا کنون 56 هزرا و 801 فقره مجوز مشاغل خانگی صادر شده و اعطای تسهیلات به 15 هزار و 419 نفر سصورت گرفته که موجب ایجاد اشتغال برای 37 هزار و 970 نفر شده است .
ایجاد ۳۸ هزار شغل در قالب مشاغل خانگی از اول سال قبل تاکنون

محمود کریمی بیرانوند سرپرست معاونت کارآفرینی وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی ،‌ در مورد اهم اقدامات به عمل آمده در حوزه مشاغل خانگی از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان آبان ماه ۱۴۰۰ گفت: صدور ۵۶ هزار و ۸۰۱  فقره مشاغل خانگی و اعطای تسهیلات به ۱۵ هزار و ۴۱۹ نفر که موجب ایجاد اشتغال برای  37 هزار و ۹۷۰  نفر شده است .

وی توانمندسازی متقاضیان را یکی دیگر از برنامه‌های طرح مشاغل خانگی عنوان کرد و از ایجاد اشتغال برای  28 هزار و ۵۳ نفر از طریق طرح ملی توسعه مشاغل خانگی خبرداد.

سرپرست معاون کارآفرینی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از پرداخت مبلغ  1075 میلیون ریال تسهیلات ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا به فعالان مشاغل خانگی خبرداد و گفت: این تسهیلات زمینه تثبیت اشتغال تعداد ۲۲ هزار و ۲۴۵  نفر را فراهم کرده است.

کریمی بیرانوند در مورد این که چه میزان تسهیلات از محل اشتغال روستایی به متقاضیان اشتغال خانگی پرداخت شده،  گفـت: مبلغ ۶۷۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی به ۲۶ هزار و ۲۰۴ نفر از فعالان مشاغل خانگی پرداخت شده است که این اقدام منجر به اشتغال ۳۲ هزار و ۸۰۰ نفر شده است.

به گفته وی ، همچنین بهره مندی متقاضیان مشاغل خانگی از مزایای صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر، تسهیل گری در  صدور  تاییدیه‌های رشته‌های مشاغل خانگی در حوزه صنایع غذایی و توسعه بازارهای مجازی برای عرضه و فروش محصولات مشاغل خانگی در طرح مشاغل خانگی دنبال می‌شود.

منبع: فارس

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.