تذکر رهبر انقلاب به مجلس؛ پیش از اثبات جرم نباید موضوع رسانه‌ای شود

التزام - رئیس مجلس شورای اسلامی در پی تذکر رهبر معظم انقلاب در مورد مطرح‌شدن نام برخی افراد در گزارش یکی از کمیسیون‌های مجلس گفت: از همه همکارانم می‌خواهم ضمن جبران گذشته در گزارشات کمیسیون‌ها، نطق‌ها و... نسبت به این رهنمود جدی باشند.
تذکر رهبر انقلاب به مجلس؛ پیش از اثبات جرم نباید موضوع رسانه‌ای شود

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۱۲ آبان) قوه مقننه و در نطق پیش از دستور خود، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن سیزدهم آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، گفت: در این روز تاریخی دانشجویان پیرو خط امام لانه جاسوسی را شجاعانه تسخیر کردند. دانشجویان هویت ضدمردمی و مداخله‌جویی ایالات متحده آمریکا را به جهان نشان دادند و فصل جدیدی را رقم زدند.

وی با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی موجب شد فصل جدیدی برای عدالت‌جویان و حقیقت‌طلبان سراسر دنیا در برابر زورگویی‌ها و دخالت‌های آمریکا و سایر رژیم‌های مستکبر رقم بخورد، ادامه داد: این رخداد مصادف با روز دانش‌آموز و حادثه خونین کشتار بی‌رحمانه دانش‌آموزان در سال ۱۳۵۷ در تهران است که یاد و خاطره تمامی دانش‌آموزان شهید حادثه را گرامی می‌داریم و به روان پاکشان درود می‌فرستیم.

رئیس مجلس با بیان اینکه حرکت مردم ایران در تمامی سالهای بعد از انقلاب در جهت مقابله با زورگویی‌های مستکبران حرکت عاقلانه و کاملاً در راستای منافع ملی بوده است، تصریح کرد: کشورهای استکباری همچون آمریکا و پیش از آن انگلیس هرگاه توانسته‌اند با توطئه‌های پیچیده یا جنگ‌افروزی علیه استقلال، موجودیت یا منافع مردم ایران اقدام کرده‌اند که فقط یک مورد از آنها کودتای ۲۸ مرداد است.

نماینده تهران در مجلس افزود: مقابله با این قدرت‌های زورگو و دفاع از منافع کشور و وحدت و امنیت ملی حکیمانه‌ترین حرکت اجتماعی ملت ایران است. پایان تلخ برخی قیام‌های مردمی در منطقه که نگاه بدبینانه به آمریکا را کنار گذاشتند، نشان داد راهبرد امامین انقلاب مبنی بر مقابله با کشورهای استکباری عقلانی‌ترین تصمیم برای تأمین منافع ملی ایران بوده است.

قالیباف با یادآوری اینکه مقابله با استکبار وجوه مختلفی دارد، توضیح داد: امروز مهمترین راهبرد برای استکبارستیزی تلاش جهادی مدبرانه و مطابق با برنامه حساب‌شده برای حل مشکلات مردم است. مهمترین مؤلفه تأمین امنیت ملی کشورمان در قلب یکایک مردم ایران قرار دارد.

وی اضافه کرد: باور مردم ایران به مسیر انقلاب مهمترین مؤلفه تأمین امنیت ملی کشور است و اگر آسیب زدن به اقتصاد کشور و بر هم زدن اتحاد ملی دستور کار مستکبران است پس با قاطعیت می‌توان گفت استکبارستیزی یعنی حل مشکلات اقتصادی مردم و تلاش برای افزایش همدلی، اتحاد و تألیف قلوب میان گروه‌ها و اقشار مختلف اجتماعی.

قالیباف تصریح کرد: پرداختن به مسائل حاشیه‌ای که دغدغه اصلی زندگی مردم نیست و یا درگیر شدن در جناح‌بازیها و حزب‌بازی به‌جای اتحاد ملی برای حل مشکلات مردم، فاصله گرفتن از اهداف اصلی انقلاب اسلامی است. ما مسئولان هر قدر در حل مشکلات اقتصادی مردم موفق شویم، به همان قدر می‌توانیم این استکبار را زمینگیر کنیم.

قالیباف با اشاره به تذکر رهبر معظم انقلاب درباره رسانه‌ای شدن اسم افراد در پی گزارش یکی از کمیسیون‌های مجلس خاطرنشان کرد: ایشان تذکری را داده‌اند و خواستار جبران موضوع شده‌اند که به‌نظر می‌رسد اطلاعات عموم از آن هم رهگشای برخی سؤالات است و هم بهترین روش برای برآورده ساختن جبران مدنظر ایشان توسط مجلس است.

وی عنوان کرد: ایشان در حاشیه نامه‌ای که در آن به رسانه‌ای شدن گزارش یکی از کمیسیون‌های مجلس پیش از بررسی و صدور حکم در دادگاه صالحه اعتراض شده است مرقوم فرموده‌اند «شکایت به‌جا است نباید پیش از اثبات جرم موضوع را رسانه‌ای می‌کردند، دنبال کنید و به‌نحوی جبران شود».

نماینده تهران در مجلس  افزود: به‌نظر می‌رسد این تذکر که حاکی از توجه به حق‌الناس است نه‌فقط برای همکاران اینجانب در مجلس بلکه برای همه صاحبان رسانه‌ها و تریبون‌ها مخصوصاً تریبون‌های رسمی و همچنین همه فعالان عرصه‌های اجتماعی و رسانه‌ای می‌تواند فصل‌الخطاب قرار گیرد و نشان می‌دهد تا زمانی که جرمی به اثبات نرسیده است ذکر اسامی افراد مجاز نیست.

رئیس مجلس تصریح کرد: به‌نوبه خود از همه همکارانم می‌خواهم ضمن جبران گذشته در گزارشات کمیسیون‌ها، نطق‌ها و تذکرها نسبت به رعایت این رهنمود جدی باشند و امیدوارم دیگر تریبون‌ها و رسانه‌های رسمی و غیررسمی کشور و همچنین فعالان رسانه‌ای که خود را ملتزم به رعایت رهنمودهای رهبر انقلاب می‌دانند نیز به رعایت این مسئله کوشا باشند.

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.