کِشتی اربابِ هنر در شهرستان کارون توسط شورا شکست

التزام – علی درفش – در روزگاری که هنر و هنرمندان در بدترین دوران خود به علت شیوع ویروس منحوس کرونا به سر می برند و بسیاری از هنرمندان شاید بیش ازدیگر اقشار جامعه از این بابت متضرر شده و در اوضاع اقتصادی بسیار بدی قرار گرفته اند، شورای شهرستان کارون در اقدامی بسیار عجیب؛ […]
کِشتی اربابِ هنر در شهرستان کارون توسط شورا شکست

التزام – علی درفش – در روزگاری که هنر و هنرمندان در بدترین دوران خود به علت شیوع ویروس منحوس کرونا به سر می برند و بسیاری از هنرمندان شاید بیش ازدیگر اقشار جامعه از این بابت متضرر شده و در اوضاع اقتصادی بسیار بدی قرار گرفته اند، شورای شهرستان کارون در اقدامی بسیار عجیب؛ تنها سالن تئاتر این شهرستان را که پیش از این شهرداری، جهت تمرینات و اجرای نمایش در اختیار هنرمندان انجمن نمایش شهرستان کارون گذاشته بود؛ قرق کرده و مانع از فعالیت هنرمندان تئاتر این شهرستان شده اند. این درحالی است که شورای شهرستان ساختمانی جداگانه در منطقه مهدیس داشته اند و به نقل قول از آنها علت استقرار در فرهنگسرای مهدیه، دوری راه ساختمان شورا از مرکز عنوان شده است. 

اعضای شورا شهرستان کارون به این دلیل واهی نه تنها  باعث خلل در فعالیت هنرمندان شده اند بلکه باعث شده اند که این هنرمندان عزیز برای حضور درجشنواره پیش رو، در حسینیه ها و مساجد تمرین کنند.

این حرکت شورا باعث دلخوری و ناراحتی همه هنرمندان این صحنه شده است‌‌. هنر و هنرمند می تواند با بیان مشکلات گسترده ی فرهنگی و ارائه راهکارهای ممکن، در تعالی و رشد اخلاق جمعی و توسعه پایدار انسانی نقش به سزایی داشته باشد. هنرمندان کارون نیاز به حمایت همه جانبه از طرف مسئولین ذی ربط دارند. اگر شهرداری در این زمینه قطع همکاری کند و فرهنگسرای مهدیه را دراختیار آنان قرار ندهد، وظیفه ی فرمانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و اداره کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان است که به معضل رسیدگی فوری کنند. احداث یک سالن نمایش حداقل خواسته ی به حق این  هنرمندان است چرا که در شان هنرمندان نیست که آواره حسینیه ها و مساجد باشند. حافظ می گوید: «آسمان کشتی ارباب هنر می شکند / تکیه آن به براین بحر معلق نکنیم» اما در واقع زمینیان  درحال شکستن کشتی  ارباب هنر هستند.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.