رفع تصرف ۵۶۳ هزار متر مربع از اراضی ملی و دولتی در خوزستان

التزام - مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از رفع تصرف ۵۶۳ هزار متر مربع از اراضی ملی و دولتی در خوزستان خبر داد.
رفع تصرف ۵۶۳ هزار متر مربع از اراضی ملی و دولتی در خوزستان

رضا رضایی در خصوص رفع تصرفات اراضی دولتی در استان خوزستان اظهار کرد:‌ تعداد ۳۴۱ فقره زمین به مساحت ۵۶۳ هزار متر مربع و با ارزش ۸۵۲ میلیارد تومان از اراضی دولتی در خوزستان رفع تصرف شد.

وی افزود: ۲۸ واحد یگان حفاظت اراضی به منظور پیشگیری از تصرف اراضی دولتی تحت تملک در شهرستان‌ها راه‌اندازی و مستقر شده‌اند و نسبت به پایش و رصد اقدامات در این حوزه اقدام می‌کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: در سال گذشته ۱۷ واحد گشت خودرویی با آرم و علائم مصوب یگان حفاظت اراضی در شهرستان‌ها راه‌اندازی شده است تا بتوانند با شرایط بهتری اقدامات مربوطه را اجرایی کنند.

رضایی عنوان کرد: همچنین با تلاش یگان حفاظت اراضی استان بیش از ۴هزار پلاک اراضی دولتی شناسایی و راستی آزمایی شده است.

وی با اشاره به همکاری دستگاه قضایی استان، گفت: در سال گذشته تعداد ۱۲ فقره احکام قضایی از جمله تخلیه، خلع ید و… به مساحت ۸۳ هزار متر مربع به ارزش ۴۴ میلیارد تومان صادر شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان ادامه داد: دستگاه قضا و نیروی انتظامی همواره همکاری موثری با یگان حفاظت اراضی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان در حفاظت از بیت المال داشته‌اند.

رضایی ادامه داد: از شهروندان خوزستانی درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه زمین‌خواری با شماره تلفن شبانه‌روزی ۱۶۵۶ موضوع را به یگان حفاظت اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان اطلاع دهند.

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.