واگذاری هفت‌تپه به توسعه نیشکر و احیای امید کارگران

ولید آلبوناصر - در تازه‌ترین اقدام دولت سیزدهم، مدیریت شرکت نیشکر هفت‌تپه به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی (مالک هفت کشت و صنعت نیشکر موفق در خوزستان) به عنوان طرح هشتم واگذار شد؛ تصمیمی مهم و سرنوشت‌ساز که موجی از شادی، شور و امید را در دل کارگران رنج‌دیده هفت‌تپه ایجاد و وضعیت آنها را از بلاتکلیفی خارج کرد.
واگذاری هفت‌تپه به توسعه نیشکر و احیای امید کارگران

در خبر کوتاه منتشرشده در خبرگزاری‌ها از جلسه مقامات ارشد از قوای مختلف از جمله معاون اول رئیس‌جمهور، ۵ وزیر و دادستان کل کشور به “تخصص، ارتباط و اهمیت شرکت توسعه نیشکر” اشاره شده است که این امر نشان‌دهنده اعتماد ارکان نظام به این شرکت مولد برای مدیریت یک چالش بزرگ صنعتی و کارگری و همچنین نوعی ارج‌گذاری از اقدامات مهم و مؤثر انجام‌شده در مدت اخیر و عبور از چالش‌ها و ثبت رکوردها پی در پی تولید با وجود سیل، خشکسالی و تحریم‌هاست.

کارگران زحمت‌کش هفت‌تپه که از سال ۱۳۹۷ و حتی پیش از آن، خواب خوش نداشته‌اند و همیشه شرکت خود را با “هفت‌طرح‌” مقایسه می‌کردند، اکنون امیدوار شدند تا با بازشدن صفحه جدیدی به‌واسطه تدبیر مجدانه و تلاش مدبرانه دکتر عبدعلی ناصری مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی و مجموعه تحت‌هدایت ایشان رنج‌های چندساله خود را به باد فراموشی بسپارند.

مجتمع کارخانه‌های نیشکر هفت‌تپه زمانی یکی از بزرگ‌ترین واحدهای تولیدی دولتی در صنعت نیشکر ایران محسوب می‌شد که در شهرستان تاریخی شوش واقع شده است، نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد، اما با واگذاری این عول صنعتی شمال استان به بخش خصوصی در دولت گذشته، گرفتارها حاشیه‌ها شد و از رقابت با همتایان خود در کشت و صنعت‌های خوزستان بازماند.

در این میان، کارگران این مجتمع تولیدی بزرگ که زمانی بیش از ۷ هزار نفر برآورد می‌شدند و اکنون بسیاری از آنها شغل خود را از دست دادند، با غیرتی مثال‌زدنی و تعصبی الگومانند پای شرکت خود ماندند و دولت سیزدهم نیز خواسته آنها را برآورده کرد.

مدیران شرکت توسعه نیشکر معتقدند این احساس تعلق به شرکت از سوی کارگران هفت‌تپه می‌تواند یک فرصت بزرگ برای ایجاد تحول و جهش در وضعیت آن باشد. مدیرانی که عزم خود را جزم کرده تا هفت‌تپه را دوباره احیا کنند.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.