بستری روزانه ۳۰ تا ۴۰ بیمار کرونایی در خوزستان

التزام - رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به وضعیت پایدار کرونا در خوزستان گفت: روزانه حدود ۳۰ تا ۴۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های خوزستان بستری می‌شوند.
بستری روزانه ۳۰ تا ۴۰ بیمار کرونایی در خوزستان

دکتر فرهاد ابول نژادیان دوشنبه شب در گفت و گو با سیمای مرکز خوزستان بیان کرد: هم اکنون ۴۳۰ بیمار در بیمارستان‌های خوزستان بستری بوده که از این تعداد حدود ۳۰۰ نفر در بخش‌های عادی هستند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۷۶ درصد جمعیت شهری و ۶۰ درصد جمعیت روستایی خوزستان زیرپوشش واکسیناسیون قرار گرفته‌اند افزود: به طور میانگین تاکنون ۷۲ درصد جمعیت خوزستان واکسینه شده‌اند.  

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: ۲۸ درصد مردم خوزستان واکسن نزده اند که از آنها تقاضا داریم هر چه سریعتر واکسن خود را دریافت کنند تا بتوانیم به ایمنی در جامعه برسیم و نگرانی ما از ورود پیک جدید کاسته شود.

 وی در خصوص هرس درختان کنوکارپوس که عامل مشکلات تنفسی در بارش پاییزی قلمداد شده نیز بیان کرد: همکاران ما در بهداشت محیط با شهرداران مناطق مختلف در تماس هستند و امیدواریم با همکاری شهرداری‌ها و سازمان‌هایی که زمین زیادی در اختیار دارند، بتوانیم هرس درختان کنوکارپوس را انجام دهیم.

ابول نژادیان با بیان اینکه هرس نهال کنوکارپوس کمکی به ما نخواهد کرد زیرا گرده افشانی نمی‌کنند افزود:نگرانی ما از هرس نشدن درختان کنوکارپوس بوده که بیشتر از ۲ متر ارتفاع دارند. امیدواریم پیش از نخستین بارندگی پاییزی این هرس انجام شود تا شاهد بروز حملات تنفسی نباشیم.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.